Osad w czajniku nie jest jedynie problemem natury estetycznej. Choć jego powstawanie jest procesem naturalnym, jeżeli nie będziesz go usuwać, może to negatywnie wpłynąć na smak wody oraz działanie urządzenia i sprawić, iż proces gotowania zacznie się wydłużać. To z kolei bezpośrednio przełoży się na wyższe rachunki. Dlatego warto o to zadbać, tym bardziej iż najczęściej wystarczą domowe myki za grosze.
REKLAMA
Zobacz wideo Jak pozbyć się papierosowego zapachu z mieszkania? Oto nasze myki
Jak wyczyścić czajnik z kamienia octem? To najprostszy sposób
Najpopularniejszym, a przy tym bardzo skutecznym sposobem na pozbycie się kamienia z czajnika jest wykorzystanie octu. Wystarczy, iż wlejesz do niego 1/3 szklanki produktu, następnie dolejesz wody do pełna i zostawisz, najlepiej na całą noc. W przypadku bardzo dużej ilości osadu warto użyć do tego wrzątku. Natomiast rano wszystko wylej, dokładnie wymyj wnętrze urządzenia i kilkukrotnie wypłucz, by pozbyć się nieprzyjemnego posmaku i zapachu. Tyle wystarczy, by wyglądało jak nowe.
Jak usunąć kamień z czajnika domowym sposobem? Jak usunąć kamień z czajnika domowym sposobem? Fot. Archiwum prywatne
Jak usunąć kamień z czajnika domowym sposobem? Postaw na cytrusy
Alternatywą dla octu jest wykorzystanie kwasku cytrynowego. Proces wygląda niemal identycznie, z tą różnicą, iż do środka urządzenia należy wsypać ok. 5 łyżek proszku, po czym całość zalać gorącą wodą lub po prostu zagotować. Następnie odczekaj do godziny, a po tym czasie wszystko wylej, wnętrze wyszoruj i wypłucz. Po kamieniu nie będzie śladu.
jeżeli nie masz kwasku cytrynowego pod ręką, wykorzystaj sok z połowy cytryny. Pamiętaj jednak, iż sposób ten działa delikatniej, a więc sprawdzi się jedynie w przypadku regularnego odkamieniania czajnika, kiedy osad nie jest zbyt duży. Jak często odkamieniasz czajnik? Zapraszamy do udziału w sondzie oraz do komentowania.
Dziękujemy za przeczytanie naszego artykułu.
Zachęcamy do zaobserwowania nas w Wiadomościach Google.