​Ułożysz prawidłowe słowo? Masz na to 10 sekund

top.pl 3 godzin temu
Zdjęcie: /materiały własne /INTERIA.PL


Szybkość, koncentracja i dobra znajomość języka polskiego — to wszystko, czego potrzebujesz, by zmierzyć się z tym wyzwaniem. Choć z pozoru może wydawać się dość banalne, wcale tak nie jest. Czy potrafisz ułożyć poprawne słowo w mniej niż 10 sekund? Weź stoper w dłoń, spróbuj rozwiązać tę rozsypankę wyrazową z 15 liter.

Rozsypanka wyrazowa z 15 liter. Ułożysz ją w ciągu 10 sekund?

Zadanie wydaje się proste — z rozsypanych liter ułóż poprawne słowo. Problem polega jednak na tym, iż masz na to tylko 10 sekund. Dodatkową trudnością jest fakt, iż nie jest to wcale łatwe słowo. Dość powiedzieć, iż większość osób nie używa go na co dzień. Co więcej, wielu z nas korzysta z tego słowa wyjątkowo rzadko. Jest także dość długie, bo składa się aż z 15 liter. Pod presją czasu ich uporządkowanie, aby ułożyć poprawną formę tego wyrazu, może wydawać się niezwykle trudne, a choćby niemożliwe. Warto jednak próbować. Takie ćwiczenie to nie tylko świetny sposób na rozwijanie refleksu, ale także koncentracji oraz umiejętności językowych.

Sprawdź również: Ułożysz prawidłowe słowo? Masz tylko 15 sekund

Oczywiście korzyści z rozwiązywania tego typu łamigłówek jest znacznie więcej. Nie warto także zapominać o tym, iż może to być świetny sposób na spędzenie czasu z rodziną czy znajomymi. Jednak koniec końców trzeba przystąpić do prawdziwego działania. Weź stoper w rękę lub ustaw czas na telefonie i zabierz się za rozwiązywanie. Zapisujcie swoje wyniki i wymyślajcie inne słowa, a zabawa będzie mogła trwać naprawdę długo. Słowo, które ukryło się w tej rozsypance to... elektromagnetyk. Udało ci się zgadnąć w mniej niż 10 sekund?

Sprawdź również: Uczniowie rozwiązują bezbłędnie w minutę, wielu dorosłych ma problem. A ty?

Co oznacza słowo elektromagnetyk?

Słowo elektromagnetyk nie jest powszechnie używanym terminem, a dodatkowo można je zinterpretować dwojako. Pierwsza definicja dotyczy osoby zajmującej się elektromagnetyzmem. Może to być naukowiec, inżynier czy specjalista, który bada zjawiska związane z elektromagnetyzmem, czyli oddziaływaniem pól elektrycznych i magnetycznych. Druga definicja dotyczy urządzenia związanego z elektromagnetyzmem. Jest to potoczne określenie takich przyrządów jak np. elektromagnes. Warto jednak podkreślić, iż słowo jest rzadko spotykane i raczej wykorzystywane jako neologizm w zabawach słownych niż w rzeczywistych kontekstach naukowych.

Zobacz też:

Pamiętasz kolejność wykonywania działań? Tylko 1 na 10 osób podaje dobry wynik

​Nie tylko humaniści załamują ręce. Z tą zagadką matematyczną mało kto sobie radzi

Zadanie z podstawówki. Najszybsi podają wynik w 10 sekund. Dasz radę?

Idź do oryginalnego materiału