Prosty przepis na naleśniki. "Sekretny składnik" sprawi, iż złociste placuszki będą rozpływać się w ustach

g.pl 2 godzin temu
Zdjęcie: Fot. pexels.com/ autor Skitterphoto


Zastanawiasz się co zrobić, aby naleśniki były miękkie i puszyste? jeżeli tak, to dobrze trafiłeś. Podpowiemy ci nie tylko jak przygotować ciasto na rozpływające się w ustach złociste placuszki, ale także przypomnimy, jakich składników używa królowa polskiej gastronomii, aby stworzyć smakowite kompozycje.
Naleśniki to jedno z najprostszych, a zarazem najbardziej złożonych dań, które uwielbiają zarówno dzieci jak i dorośli. Złociste placuszki można jeść na śniadanie, obiad i kolacje - a każdy z posiłków może wystąpić w różnych wariantach. Jest to najprawdopodobniej największa zaleta tej potrawy. Jak ją przyrządzić na słodko, aby stanowiła jeden z najpyszniejszych deserów, jaki jedliście?


REKLAMA


Zobacz wideo Naleśniki po meksykańsku


Puszyste naleśniki w kilku krokach. Sekretem jest jeden "tajemniczy" składnik
Jak już wspomnieliśmy, naleśniki można przygotować w wielu wariantach, w których skład wchodzą dwie wersje - na słodko lub słono. jeżeli jesteście w grupie osób, która preferuje farsz w postaci dżemu, konfitury, czekoladowego kremu lub innych osładzających życie produktów, mamy dla was przepis, który dodatkowo wzmocni te wrażenia. Ciasto na naleśniki wymaga przygotowania kilku podstawowych produktów - jajek, mąki, oleju, wody, mleka i cukru. W wersji puszystej trzeba wyposażyć się w jeszcze jeden składnik. Budyń wanilinowy to tak zwany "game changer" jeżeli chodzi o naleśniki. Wystarczą dwa opakowania, aby nadać złotym placuszkom zupełnie nowego smaku i całkowicie innej konsystencji. Oto proporcje, których należy użyć:


2 opakowania budyniu wanilinowego
150 g mąki pszennej
2 łyżki cukru
3 jajka
250 ml mleka
125 ml wody gazowanej
1 łyżka oleju


Na samym początku należy przesiać mąkę, a następnie dodać do niej budyń w proszku. Do tej samej miski dodajemy jajka, cukier i mleko. Całość zaczynamy miksować. Kolejno etapami zaczynamy dolewać wody i oleju, jeżeli zauważymy, iż masa jest zbyt gęsta, można dodać odrobinę wody lub mleka. Natomiast w sytuacji, kiedy ciasto będzie za rzadkie - z pomocą nadchodzi mąka. Kiedy uzyskamy pożądaną przez nas mieszankę, możemy przejść do smażenia. Na patelni podgrzewamy odrobinę oleju, na który wylewamy niewielką ilość masy. Średni czas smażenia poszczególnych stron wynosi około 50-60 sekund. Długość zmieni się w przypadku przygotowywania grubszych placuszków. Po uzyskaniu złotych naleśników możemy przejść do nakładania ulubionych dodatków. jeżeli jednak chcielibyście spróbować tej potrawy w wersji na słono, zachęcamy do spróbowania przepisu słynnej restauratorki - Magdy Gessler. Oto on.


Naleśniki Magdy Gessler. Tak to robi królowa polskiej gastronomii
Magda Gessler jest niepodważalnym autorytetem, jeżeli chodzi o Polski rynek gastronomiczny. Charyzmatyczna restauratorka nie stroni od dzielenia się swoimi kultowymi przepisami. Wśród obszernej listy receptur kulinarnych znaleźliśmy dokładną rozpiskę produktów, których kucharka używa, aby przygotować naleśniki.


2 szklanki mąki pszennej
2 jajka
1,5 szklanki mleka
1,5 szklanki wody gazowanej
szczypta soli
olej rzepakowy do smażenia


Magda Gessler swoje przyrządzanie naleśników rozpoczyna od przesiania mąki przez sitko. Po wykonaniu tej czynności przechodzi do wybicia jaj w oddzielnej misce, do których dodaje szczyptę soli. Tak połączone składniki zaczyna ubijać do momentu, aż powstanie gęsta piana. Do tego samego naczynia zaczyna dodawać mąkę, mleko oraz wodę gazowaną i ponownie zaczyna łączyć produkty przy pomocy miksera. Po otrzymaniu jednolitego ciasta nadchodzi czas na smażenie. Na patelni rozlewamy odrobinę oleju rzepakowego i odczekujemy, aż się nagrzeje. Ciasto należy obsmażać z obu stron, dopóki nie zacznie nabierać złocistego koloru (około 50-60 sekund na stronę). Tak wysmażone naleśniki można nafaszerować różnego rodzaju mięsem lub warzywami.


Dziękujemy, iż przeczytałaś/eś nasz artykuł.Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.
Idź do oryginalnego materiału