Omlet kcal – przepis na puszysty omlet na maśle z dwóch jajek

erazdrowia.pl 2 miesięcy temu

Klasyczny omlet maślany to tak naprawdę coś znacznie prostszego w przygotowaniu niż typowy omlet. Robiąc go, nie musisz martwić się o to, czy wbić odpowiednią ilość jajek, czy dodać tyle wypełniacza, by omlety nie były zbyt cienkie i nudne w smaku, ani wykończenia, które dopełni parę składników, by danie było pełnią śniadaniowego szczęścia.

Omlet kcal – ile kcal ma omlet na maśle? Omlet kaloryczność

Omlet z dwóch jajek, który jest smażony na maśle, to smaczny posiłek o niezbyt wysokiej kaloryczności, w sam raz na takie śniadanie co dodaje sił a jednocześnie nie obciąża. Omlet kcal ma sporo. Zwykły omlet przyrządzany z 2 jaj i jednej małej łyżki masła ma około, powiedzmy, od 150 do 180 kalorii. To oczywiście zależy jeszcze od rozmiaru jaj oraz ilości tłuszczu użytego podczas smażenia. Jajka są kluczowym składnikiem i naprawdę fajnie działają jako źródło dobrego białka oraz mają kilka potrzebnych witamin jak B12 czy A i D. Te elementy wspierają organizm bardzo dobrze!

Dlaczego warto wybrać omlet na maśle?

Cóż… chociaż zwiększa kaloryczność całego dania to też wnosi trochę tych zdrowych tłuszczów ułatwiających przyswajanie witamin i nadaje smak tej potrawie. Osoby zwracające uwagę na ilość spożytych kalorii często wybierają taki właśnie omlet – dostarcza on energii ale bez tego całego bałaganu typu niezdrowe tłuszcze trans czy jakieś sztuczne dodatki co czasem się pojawiają gdzie indziej.

Żeby zmniejszyć kalorie można po prostu dać mniej masła lub może choćby spróbować klarowanego zamiast zwykłego bo lepiej znosi ciepło podczas gotowania w kuchni! Taki omlecik jest adekwatnie idealny dla kogoś kto redukuje wagę albo pracuje nad mięśniami żeby były większe.

Przepis na omlet z dwóch jajek – krok po kroku

Omlet na gwałtownie zrobiony przy użyciu tylko dwóch jajek to w rzeczywistości błyskawiczne danie, a adekwatnie także nieskomplikowane, do tego praktycznie nie potrzebuje wielu składników. W celu stworzenia puszystego i smakowitego posiłku, spędzisz tylko chwilkę w kuchni.

Czego potrzeba?

  • 2 jaja,
  • 1 łyżka masła,
  • szczypta soli,
  • jeśli chcesz: pieprz, zioła lub inne dodatki według gustu.

Instrukcje

  • Umieść rozbite jajka w miseczce, po czym wymieszaj je widelcem albo trzepaczką.
  • Dorzuć odrobinę soli oraz trochę pieprzu dla bardziej intensywnego smaku.
  • Na patelni rozpuść masło na średnim ogniu.
  • Przelej ubite jaja na gorącą patelnię i smaż spokojnie na małym ogniu aż brzegi zaczną się ścinać. Podważ lekko brzegi omletu umożliwiając płynnej części przepłynięcie do dna patelni.
  • Kiedy omlet już jest gotowy, złóż go na pół i przełóż na talerz.

Omlet z 2 jajek usmażony na maśle to naprawdę smakowite oraz syte danie można by wzbogacić swoimi ulubionymi dodatkami.

Kto może jeść omlety, a komu nie są zalecane?

Omlet kalorie ma spore, ale jak się okazuje, to takie wszechstronne i naprawdę zdrowe danie, iż większość ludzi znajdzie w nim coś dla siebie. Ale co tu dużo mówić, jedni mogą jeść go bez oporów, a inni raczej powinni być trochę bardziej ostrożni z jego ilością na talerzu. To fajna propozycja dla tych osób bardzo aktywnych fizycznie – sportowcy oraz dzieciaki i młodzież też skorzystają. Czemu? Otóż jest tam sporo wysokiej jakości białka i różnych witamin pokroju B12 czy D, plus kilka minerałów pomocnych przy rozwoju i regeneracji mięśni.

A teraz pomyślmy o tych osobach próbujących schudnąć – omlet może być ich przyjacielem dzięki temu sycącemu białku oraz takiej średniej dawce tłuszczu. Tak naprawdę pozwala trzymać głód w ryzach i nie podjadać między posiłkami. No ale trzeba wspomnieć o tym jeszcze innym kawałku historii – jeżeli ktoś ma alergię na jajka to chyba lepiej sobie odpuścić omlety!

No wiecie, bo te zawarte w nich proteiny czasem powodują różne uczuleniowe reakcje – mowa o wysypkach albo problemach żołądkowych; niestety zdarza się też anafilaksja. I osoby mające wyższy cholesterol? Lepiej podejdźmy do tematu ostrożnie: jedzcie je oszczędnie przez wzgląd na obecność cholesterolu we wnętrzu jajek mogącego wpłynąć jakoś negatywnie na wyniki lipidogramu. Ci zaś z kłopotami wątrobowymi – tutaj warto zachować dystans względem potraw mocno przysmażanych albo cięższych od nadmiaru tłuszczu; one rzeczywiście bywają nieco trudniejsze do strawienia. Więc jednak warto wybierać lżejsze wersje!

Idź do oryginalnego materiału