Dieta Grażyny Wolszczak nie jest dla wszystkich. Aktorka wyeliminowała jeden składnik

pysznosci.pl 1 rok temu

Dieta Grażyny Wolszczak polega głównie na wyeliminowaniu jednego składnika. Aktorce udało się zgubić osiem kilogramów bez przechodzenia na rygorystyczną dietę i teraz 64-latka może poszczycić się zgrabną figurą i zdrowym wyglądem. Jakie zmiany wprowadziła w swoim jadłospisie, iż kilogramów zaczęło ubywać? Jak sama przyznaje, wystarczyło jedno badanie, by dowiedzieć się, co wyeliminować z diety. Poznaj sekret figury Grażyny Wolszczak.

Diety gwiazd często należą do bardzo rygorystycznych. Menu Victorii Beckham nie zmieniło się od 25 lat, kobieta zrezygnowała z kawy, alkoholu, mięsa i nabiału, a na co dzień je ryby i warzywa na parze. Kinga Rusin również wykluczyła z diety mięso i nabiał, a podstawą jej jadłospisu są warzywa i owoce. Dziennikarka stara się także nie jeść przetworzonej żywności oraz unika mąki i cukru, a także dba o to, by pić przynajmniej dwa litry wody lub ziołowych herbat dziennie.

Dieta Grażyny Wolszczak. Wystarczyło jedno badanie

Dieta Grażyny Wolszczak jest – zdawałoby się – dużo mniej restrykcyjna. 64-latka jak ognia unika głodówek i rygorystycznych diet. Aktorka nie kryje, iż uwielbia jeść, dlatego też jej sposób żywienia oparł się na wyeliminowaniu tylko jednego składnika: glutenu. Decyzja ta okazała się kluczem do zgubienia kilku kilogramów i uzyskania nienagannej figury. Aktorka przyznaje, iż nie jest uczulona na gluten, a ma nietolerancję pokarmową. Dowiedziała się tego, po zrobieniu prostego badania. To drugi raz, kiedy Wolszczak przeszła na tę dietę. Za pierwszym razem, kiedy zrezygnowała z produktów zawierających gluten, zgubiła osiem kilogramów.

Wyświetl ten post na Instagramie

Dieta bezglutenowa – na czym polega?

Dieta bezglutenowa polega na wykluczeniu z codziennego menu żywności zawierającej gluten – białka obecnego w niektórych zbożach, takich jak pszenica, żyto, jęczmień, owies. Jest zwykle stosowana przez osoby z celiakią – chorobą autoimmunologiczną, która prowadzi do uszkodzeń jelit i trudności wchłaniania składników odżywczych. Taki sposób żywienia jest również odpowiedni dla osób z nietolerancją lub alergią na gluten. Ich menu wymaga wykluczenia wielu produktów spożywczych, takich jak chleb, ciasta, makarony czy płatki śniadaniowe.

Ta specyficzna dieta opiera się na spożywaniu produktów naturalnie bezglutenowych: mięsa, ryb, warzyw, owoców, orzechów, nasion, a także specjalnie przygotowanych zamienników glutenu: mąki z cieciorki, ryżowej, jaglanej, kukurydzianej czy ziemniaczanej. Warto jednak pamiętać, iż nie jest to sposób żywienia zalecany dla osób bez uzasadnionej przyczyny, ponieważ może doprowadzić do niedoborów składników odżywczych: błonnika, witamin z grupy B i żelaza, które są obecne w produktach zbożowych i zawierających gluten.

Zobacz również prosty przepis na chleb z trzech składników, bez mąki i zakwasu:

Idź do oryginalnego materiału