Mieszkańcy Konradowa (gm. Lądek-Zdrój) muszą zachować szczególną ostrożność. Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Kłodzku wydał komunikat o braku przydatności do spożycia wody dostarczanej z lokalnego wodociągu. Powodem decyzji są wyniki badań laboratoryjnych, które wykazały przekroczenie parametrów mikrobiologicznych. W wodzie stwierdzono obecność bakterii grupy coli oraz Escherichia coli.
– Woda w obecnym stanie nie nadaje się do spożycia przez ludzi, tzn. do picia, choćby po przegotowaniu, do przygotowania posiłków i napojów, mycia owoców i warzyw spożywanych na surowo, mycia naczyń, kąpieli, mycia zębów i płukania jamy ustnej. Woda może być wykorzystywana do zmywania podłóg, utrzymania bieżącej czystości oraz do spłukiwania mis ustępowych – podkreślają przedstawiciele PSSE w Kłodzku.
Komunikat dotyczący wszystkich odbiorców korzystających z wodociągów w miejscowości Konradów. Zarządca sieci wodociągowej wdrożył już działania mające na celu usunięcie problemu i przywrócenie odpowiedniej jakości wody.




![Krakowianie zaczną walczyć z otyłością? „Ten temat okazał się hitem” [ZDJĘCIA]](https://krknews.pl/wp-content/uploads/2026/06/731093926_1339069124216036_4640208933934401464_n-603x576.jpg)





