W sieci można trafić na naprawdę wiele przydatnych i ułatwiających życie trików. Jeden z nich sama stosuję od dawna. Choć wydaje się błahy, pomaga mi zaoszczędzić nieco grosza oraz generować znacznie mniej odpadów. A wszystko to dzięki ręcznikom papierowym. Po zakupie nowego opakowania biorę jedną, czasami dwie rolki i robię jedną rzecz.
REKLAMA
Zobacz wideo Dwa sposoby na zawsze miękkie ręczniki
Co można zrobić z ręcznikiem papierowym? Zawsze kroję na pół i marnuję mniej
W wielu domach ręczniki papierowe są obowiązkowym wyposażeniem każdej kuchni, niekiedy także łazienki i pokoju. Wszystko ze względu na wszechstronne zastosowania oraz sporą chłonność. Najczęściej sięgamy po nie, gdy coś się rozleje, trzeba zetrzeć lub wytrzeć do sucha. Nic dziwnego, iż niejedna osoba nie wyobraża sobie bez nich codziennego ogarniania. Miewają jednak pewien minus, a mianowicie pojedyncze kawałki są naprawdę spore. Co w sytuacji, kiedy wystarczy nam mniejszy, jednak zrywanie go z rolki jest bardzo kłopotliwe? Warto to zastosować pewien banalny trik.
Otóż zawsze po zakupie ręczników papierowych biorę jedną rolkę i kroję ją nożem na pół w taki sposób, iż do dyspozycji mam dwie kolejne, ale za to mniejsze. Generalnie wielkością dorównują rolkom papieru toaletowego, z tą różnicą, iż wciąż genialnie spełniają swoją funkcję i są znacznie bardziej chłonne i mniej podatne na rozdarcie. Dzięki temu przy niewielkich zabrudzeniach nie muszę wykorzystywać całego, sporego kawałka, który potem lądowałby w koszu. W myśl zasady "less waste", czyli marnuj mniej, generuję mniej odpadów, a przy okazji zawsze jakiś grosz uda się zaoszczędzić.
Przekrój rolkę ręczników papierowych na pół fot. archiwum prywatne
Jakie jest przeznaczenie ręcznika papierowego? Zalej tą mieszanką
To niejedyny powód, dla którego kroję rolkę ręczników papierowych na pół. Oprócz tego niekiedy przygotowuję z nich nawilżane ściereczki do jednorazowego użycia. W tym celu jedną część wkładam do pojemnika z przykrywką, zalewam 1/4 szklanki wody z dodatkiem pachnącego płynu do płukania (lub olejku eterycznego) i czekam, aż papier całkowicie wchłonie mieszankę. Gdy tak się stanie, jest gotowy do użycia. Fakt, iż ręczniki papierowe są nieco grubsze i bardziej wytrzymałe na podarcie sprawia, iż spełniają się w tej roli doskonale. A ja zaoszczędzam kolejne pieniądze. Korzystasz z ręczników papierowych? Zapraszamy do udziału w sondzie oraz do komentowania.
Dziękujemy za przeczytanie naszego artykułu.
Zachęcamy do zaobserwowania nas w Wiadomościach Google.