Polska firma w Nowym Jorku: remont słynnego Flatiron Building na Manhattanie

homebroker.pl 1 miesiąc temu
Zdjęcie: flatron


Polska firma Aluprof z Bielska-Białej osiągnęła spektakularny sukces na amerykańskim rynku, podpisując kontrakt o trzebaści 5 milionów dolarów: Przedsiębiorstwo dostarczy specjalistyczne okna do jednego z najbardziej charakterystycznych budynków Nowego Jorku – słynnego Flatiron Building.

Realizacja tego ambitnego projektu rozpocznie się w styczniu 2025 roku, stawiając przed polską firmą wyjątkowe wyzwania techniczne i logistyczne. Czy polska myśl techniczna sprosta wysokim wymaganiom amerykańskiego rynku? Eksperci nie mają wątpliwości – doświadczenie Aluprofu w realizacji projektów międzynarodowych oraz zaawansowane rozwiązania technologiczne stanowią solidną podstawę do sprostania temu zadaniu. Firma musi zaspokoić szereg rygorystycznych wymagań związanych z termoizolacyjnością i akustyką okien, zachowując jednocześnie historyczny charakter obiektu. „To dla nas ogromne wyróżnienie- odpowiedzialność za zachowanie dziedzictwa architektonicznego Nowego Jorku” – podkreślają przedstawiciele firmy.

Kompleksowa modernizacja historycznego obiektu z wykorzystaniem polskich technologii aluminiowych

Flatiron Building, wzniesiony w 1902 roku (w czasach, gdy był jednym z najwyższych budynków na życiu), przechodzi w tej chwili największą transformację w swojej historii. Przekształcenie tego 22-piętrowego biurowca w ekskluzywny apartamentowiec wymaga zastosowania najnowocześniejszych rozwiązań technicznych przy jednoczesnym zachowaniu jego unikalnego charakteru. Właściciele budynku – konsorcjum firm GFP Real Estate, Sorgente Group i ABS Partners – zdecydowali się na polskiego producenta ze względu na:

  • Innowacyjne rozwiązania w zakresie izolacji akustycznej
  • Doświadczenie w realizacji projektów konserwatorskich
  • Możliwość dostosowania produktów do specyficznych wymagań technicznych
  • Konkurencyjność cenową przy zachowaniu najwyższej jakości
  • Zdolność do realizacji dużych zamówień w krótkim czasie

Zwróćmy uwagę, iż budynek o powierzchni ponad 21 000 metrów kwadratowych wymaga zastosowania około tysiąca okien spełniających najwyższe standardy energooszczędności. Jest to jeden z największych tego typu projektów realizowanych przez polską firmę na rynku amerykańskim. Jakie będą kolejne kroki ekspansji Aluprofu w Stanach Zjednoczonych? Przedstawiciele firmy zapowiadają, iż sukces z Flatiron Building może otworzyć drzwi do kolejnych prestiżowych realizacji – również w Nowym Jorku, a i metropoliach USA.

Idź do oryginalnego materiału