Ogórki małosolne na sucho
Ogórki małosolne z woreczka foliowego to prosty sposób na przygotowanie warzywnej przekąski. Wystarczy zaopatrzyć się w woreczek strunowy lub tradycyjną foliówkę i sznurek do jego przewiązania. Ogórki należy umyć, osuszyć, odciąć końcówki i włożyć do woreczka. Następnie zasypać solą i dodać ulubione przyprawy. Może być to tradycyjny zestaw używany do ogórków w solance. Następnie ogórki trzeba szczelnie zamknąć i włożyć do lodówki na 5 godzin. Po tym czasie trzeba je wyjąć i położyć na blacie kuchennym na 24 godziny. Ogórki małosolne na gwałtownie są gotowe.
W naszej galerii zebraliśmy sposoby na kiszenie ogórków małosolnych
Ogórki małosolne w słoiku
Najpopularniejsza metoda przygotowania ogórków małosolnych. Ważne, aby słoiki były czyste i wyparzone. Następnie ogórki należy umyć i umieścić w słoikach razem z dodatkami. Wodę należy podgrzać z solą do momentu rozpuszczenia się soli, a następnie odstawić do wystudzenia. Powstałym płynem należy zalać ogórki w słoikach, dokładnie zakręcić i odstawić na 2-3 dni.
Czytaj także: Co zrobić z wodą po kiszonych ogórkach? Nie wylewaj jej! To samo zdrowie. TOP 8 sposobów na wykorzystanie soku z kiszonki
Ogórki małosolne w kamionce
Metodą przekazywaną z pokolenia na pokolenie było kiszenie ogórków małosolnych w kamionkowym naczyniu. Przykrywało się go z wierzchu talerzem i czekało na prawidłowy przebieg fermentacji. W kamionce można zrobić ogórki małosolne na sucho i w zalewie. Jednak częściej powstawały ogórki małosolne w aromatycznej solance. Ogórki małosolne wykonane według tej metody będą gotowe do spożycia już po dwóch dniach.
Ogórki wykonane według każdej z zaproponowanych metod powinny być przechowywane w lodówce, aby nie zakwitła na nich pleśń, ani nie zrobiły się zbyt miękkie pod wpływem ciepła.
Zobacz także inne tematy kulinarne ze Strony Kuchni: