Na koniec sezonu robię dżem z rabarbaru. Bez fiksów i pektyny wychodzi gęsty w punkt

archiwum.przyslijprzepis.pl 3 godzin temu
Nie dość, iż bez fiksów i pektyn, to jeszcze bez pasteryzacji - staram się korzystać z przepisów, które tego nie wymagają. A dodatkowo, za sprawą 1 dodatku, dodaję tu mniej cukru niż w innych standardowych przepisach. Dodatek ten pomaga też zagęścić dżem - pęcznieje, zabierając ewentualne nadwyżki wody. Jest sprytnie i pysznie jednocześnie. Tak, jak lubię najbardziej.
Idź do oryginalnego materiału