Matura matematyka 2023 – arkusz z odpowiedziami. Sprawdź poprawne rozwiązania! Jak egzamin oceniają uczniowie?

rodzice.pl 1 rok temu

W poniedziałek 8 maja o godzinie 9.00 maturzyści z całej Polski przystąpili do jednego z najważniejszych egzaminów, czyli matematyki na poziomie podstawowym. Uzyskanie pozytywnego rezultatu z tego przedmiotu jest jednym z warunków zdania matury i otrzymania świadectwa dojrzałości. W tym roku egzamin odbywał się w dwóch formułach – nowej i starej (od 2015). Jak zdający oceniają poziom trudności? Które zadania sprawiły najwięcej kłopotu? Matura matematyka 2023 – sprawdź arkusz z odpowiedziami!

Matura 2023 – matematyka. Była łatwa czy trudna?

Matura z matematyki to egzamin, który co roku budzi najwięcej obaw i stresu wśród zdających. Każdy z uczniów musi obowiązkowo przystąpić do czterech przedmiotów: z języka polskiego, matematyki, języka obcego nowożytnego na poziomie podstawowym oraz wybranego przedmiotu na poziomie rozszerzonym. Dodatkowo abiturienci muszą także zdać dwa egzaminy w części ustnej – z języka polskiego i obcego. Zgodnie z zasadami z egzaminów należy osiągnąć z nich co najmniej 30%, aby zdać maturę i otrzymać świadectwo dojrzałości. Próg zdawalności nie dotyczy wyłącznie matury z wybranego przedmiotu rozszerzonego – w tym przypadku wystarczy, aby uczeń podszedł do egzaminu (może otrzymać choćby kilka procent).

W tym roku matury realizowane są w dwóch formułach – absolwenci 4-letnich liceów zdają egzaminy w nowej formule, a tegoroczni absolwenci techników – w starej. Niezależnie jednak od konkretnego egzaminu większość uczniów jest zgodna, iż arkusz z matematyki był dosyć łatwy.

Matura z matematyki 2023 w nowej formule – rozwiązania

Abiturienci przystępujący do egzaminu w nowej formule mieli na rozwiązanie wszystkich 31 zadań aż 180 minut. Poniżej znajdują się konkretne polecenia wraz z prawidłowymi odpowiedziami. Arkusze z rozwiązaniami stworzyli autorzy kursów maturalnych Matematyka Gryzie.

Matura matematyka 2023 w starej formule – arkusz z odpowiedziami

Zgodnie ze starą formułą uczniowie mieli do rozwiązania 36 zadań w ciągu 170 minut. Poniżej prezentujemy treść poleceń wraz z prawidłowymi rozwiązaniami.

Idź do oryginalnego materiału