Jak najsłynniejsza polska restauratorka przygotowuje naleśniki? Według niej liczą się nie tylko odpowiednie proporcje składników, ale również kolejność ich mieszania. Zdobyliśmy przepis, przetestowaliśmy i… musimy potwierdzić jej słowa. Naleśniki Magdy Gessler wychodzą po prostu genialne.
26 sezonów „Kuchennych Rewolucji” zrobiło swoje — Magda Gessler stała się niepodważalnym autorytetem w kwestii zarówno zarządzania restauracją, jak i samego gotowania. Najsłynniejsza polska kucharka od lat pokazuje, iż choćby sprawdzona receptura nie zawsze jest kluczem do udanego obiadu. Liczy się również technika, którą zwykle nabywamy z doświadczeniem. A tego Magdzie Gessler z całą pewnością nie brakuje.
naleśniki Magdy Gessler – Pyszności; foto: Canva
Restauratorka znana jest z tego, iż ma swoje zdanie na temat każdej potrawy. Lubi też wychodzić poza schemat, nierzadko ściągając przez to na siebie sporo krytyki. Ostatnio pisaliśmy na przykład na temat tego, iż Gessler uważa, że gotowanie rosołu na kurczaku to bardzo zły pomysł. A co z naleśnikami? Również o nich restauratorka wie to i owo. Jakiś czas temu pokazała, jak je robić. Liczą się proporcje i technika. Oto jej sposób.
Naleśniki Magdy Gessler
Składniki:
- 1,5 szklanki mleka
- 1,5 szklanki wody
- 2 jajka
- 2 szklanki mąki
- szczypta soli
- klarowane masło
Sposób przygotowania:
naleśniki Magdy Gessler – Pyszności; foto: Canva
Zanim zmieszasz wszystkie składniki na chybił trafił, pamiętaj, iż Magda Gessler przekonuje o tym, iż w przypadku naleśników kolejność dodawania kolejnych produktów jest bardzo ważna. Dlatego zacznij od ubicia jajek ze szczyptą soli. Dopiero później wlej do tej samej miski wodę (możesz też użyć wody gazowanej, która zapewni naleśnikom niezwykłą puszystość) i mleko.
Czas na mąkę. Dodawaj ją na kilka razy, cały czas miksując ciasto. Dzięki temu w masie nie powstaną grudki, które później odbiłyby się na jakości naleśników. Prawidłowe połączenie składników zagwarantuje elastyczność masy. Sprawdź ją poprzez zamoczenie w cieście łyżki i sprawdzenie gęstości ciasta: powinno delikatnie zsuwać się po łyżce.
Z tak przygotowanej masy usmaż naleśniki. Zrób to na rozgrzanym maśle klarowanym. Smacznego!
Zobacz też ten przepis na łaciaty śmietankowiec bez pieczenia. Prosto z naszego kanału na YouTube.