Lekarka zdradza całą prawdę o miodzie. Na pewno nie wiesz jednego

pysznosci.pl 1 rok temu
Zdjęcie: Miód (pexels)


Miód ma bardzo dużo pozytywnych adekwatności. Wykorzystujemy go podczas przeziębień, robimy z nim herbatki na odchudzanie i wzmocnienie. Zastosowań jest o wiele więcej. O jednym nie mieliście pewnie zielonego pojęcia.

Dr Cubala na Instagramie dzieli się wiedzą na temat medycyny, Opowiada o znaczeniu i adekwatnościach naturalnych składników, których możemy używać na co dzień i podczas różnych chorób. Ostatnio na tapetę wzięła miód. Okazało się, iż ma on pewną adekwatność, o której mało kto pewnie wiedział.

Miód na kaszel? Brzmi bardzo dziwnie

W rzeczywistości już tak nie jest, gdyż faktycznie składnik ten sprawdza się podczas kaszlu. Dlaczego? Głównym powodem są jego działanie wykrztuszające. Poza tym „ma bardzo dużo adekwatności przeciwzapalnych, antyoksydacyjnych i łagodzących”. Lekarka uspokaja też osoby, które boją się nadmiaru cukru. Miód to mieszanka recemiczna glukozy i fruktozy, dlatego też małe ilości nie zaszkodzą.

Ogromne znaczenie ma fakt, iż pszczoły podczas zapylania przekazują dużą część adekwatności odpornościowych do miodu, co czyni go jeszcze zdrowszym. Nic dziwnego, iż produkt ten jest niezawodny podczas przeziębień.

Miód (pexels)

Nie powinny go jeść dzieci poniżej pierwszego roku życia

Dlaczego przyjęło się, iż niemowlęta nie mogą zjeść miodu? Przyczyną jest ryzyko botulunizmu, czyli choroby wywołanej przez clostridium botulinum (laseczka jadu kiełbasianego).

– Wiedzieliście o tym? Bo ja często zapominam… Na szczęście to się prawie nigdy nie zdarza, więc nie musimy martwić się na zapas

– mówi lekarka.

Warto mieć jednak na uwadze, iż choćby niewielka ilość laseczek jadu kiełbasianego może wywołać botulinizm, który jest bardzo niebezpieczny dla niemowląt. Bakterie te giną dopiero w 121 stopniach celsjusza, co sprawia, iż miód traci wszystkie adekwatności i staje się po prostu cukrem. Tego składnika również nie powinniśmy podawać dzieciom poniżej pierwszego roku życia.

Starsze dzieciaki i kobiety w ciąży oraz karmiące piersią bez problemu mogą jeść miód. Muszą jednak uważać na ilość, tak jak my wszyscy. jeżeli zjemy za dużo, dostarczymy sobie dużo kalorii i cukru.

Wyświetl ten post na Instagramie

Idź do oryginalnego materiału