W sobotę (20 czerwca) na placu przy budynku Świetlicy w Zamieściu odbył się Piknik Świętojański, zorganizowany z okazji powitania lata. Doskonała pogoda, interesujący program dla całych rodzin, zgromadziły liczne grono mieszkańców sołectwa, gminy a także gości. Cykliczna inicjatywa nie tylko promuje lokalną kulturę, ale buduje więzi społeczne i wspiera integrację międzypokoleniową.
Dla najmłodszych uczestników przygotowano wiele atrakcji – dmuchańce, zabawy ruchowe prowadzone przez animatorki, konkursy z nagrodami, malowanie buziek czy bańki mydlane. Sponsorzy zatroszczyli się o lody, watę cukrową i popcorn dla wszystkich dziecka.
Tradycyjnie rozegrano mecz siatkówki Zamieście kontra OSP Tymbark. Po raz kolejny wygrali gospodarze. Puchar wręczył wójt Paweł Ptaszek z Przewodniczącą Rady Iwoną Toporkiewicz i radnymi: Zbigniewem Hojnorem i Markiem Twarogiem.
Nie zabrakło także przeciągania liny Tymbark kontra Zamieście. Było wiele emocji i zdrowej rywalizacji. W tej dyscyplinie zwyciężyli goście.
Podczas trwania imprezy można było skorzystać z treningu pierwszej pomocy przeprowadzonego przez strażaków z OSP Tymbark, Podłopień i Zawadka. Cieszył się on dużym zainteresowaniem wśród dzieci i młodzieży. Wiele emocji i wrażeń dostarczył widowiskowy pokaz ratownictwa przy wypadkach komunikacyjnych, przygotowany przez druhów OSP.
Dla miłośników motoryzacji Auto Moto Klub Limanowa przygotował pokaz samochodów rajdowych. Najmłodsi uczestnicy mogli usiąść za kierownicą i zobaczyć wnętrza pojazdów.
Jednym z najbardziej oczekiwanych punktów imprezy był konkurs najpiękniejszych wianków świętojańskich. Tegorocznymi laureatami zostały: Ewa Hojnor, Ewa Kulig z córką i Aneta Wower z dziećmi ze świetlicy. Wszyscy uczestnicy otrzymali od wójta nagrody.
Wieczorem, muzycy orkiestry „Tymbarski Ton” zaprezentowali plenerowy koncert, a uczestnicy biesiadowali przy specjałach kuchni regionalnej i potrawach z grilla.
Organizatorami wydarzenia byli: wójt Gminy Tymbark, radni i Rada Sołecka z Zamieścia oraz świetlica w Zamieściu. Gospodynie z KGW Zamieście zatroszczyły się o zakąski. Dziękujemy również miejscowym przedsiębiorcom za wsparcie przedsięwzięcia.

Informacja/zdjęcia: Ewa Skrzekut












