Wiele prac budowlanych wymaga tego, aby stosować sprzęty ochronne. Ich głównym zadaniem jest ochrona poszczególnych części ciała przed urazami. Dlatego do podstawowego rodzaju wyposażenia należą rękawice ochronne, a także kaski, które są wskazane przede wszystkim podczas prac na wysokościach. Istotne jest także obuwie z twardą podeszwą i czubami, które stabilizuje kostkę. Tym bardziej, iż wiele prac wykonuje się na grząskim gruncie. Jakie, dodatkowe akcesoria warto wykorzystać?
Wszędzie tam, gdzie wykonuje się prace na kolanach
W szczególności układanie płytek na podłodze oznacza spędzanie wielu godzin w pozycji klęczącej. Twarde podłoże, często także chłodne, w negatywny sposób może wpłynąć na kondycję stawów. Dlatego tak ważne jest, aby stosować nakolanniki robocze. To właśnie dzięki nim można stworzyć komfortowe warunki do pracy. Dzięki specjalnej konstrukcji zapewniają kolanom odpowiednią stabilizację, ale również przekładają się na wygodę pracy. Pozwala to na ochronę tak kluczowego stawu, jak staw kolanowy. Dzięki temu w efektywny sposób można wykonywać szereg prac.
Z jakiego materiału wykonuje się nakolanniki?
Obecnie na https://www.bhp-gabi.pl/k32,odziez-robocza-nakolanniki-robocze.html spotkać można kilka rozwiązań, jeżeli chodzi o materiał zastosowany do produkcji nakolanników. Jednym z nich są nakolanniki żelowe. To stosunkowo miękkie i elastyczne rozwiązanie. Jednak grubość powłoki żelowej nie chroni kolan przed uderzeniem. Alternatywę stanowią nakolanniki gumowe, które wykazują podobne cechy, co te żelowe. Są jednak dość sztywne i ciężkie. Najczęściej używa się ich podczas prac brukarskich. Także przy okazji prac brukarskich stosuje się nakolanniki skórzane. Doskonale chronią przed otarciami, jednak nie zabezpieczają na wypadek uderzeń. Można skorzystać także z nakolanników tworzywowych, które także sprawdzają się przede wszystkim w sektorze brukarskim.