56-letnia Kayah wciąż ma ciało bogini. Ze swojej diety wykluczyła tylko 4 składniki

pysznosci.pl 1 rok temu
Zdjęcie: Jak wygląda dieta bezglutenowa? Fot. Pixabay


Katarzyna Magda Rooijens, znana szerzej jako Kayah, to jedna z najbardziej znanych polskich wokalistek i autorek tekstów. Przez wiele lat stworzyła wiele hitów, które śpiewają pokolenia. Wielokrotnie trafiała na listę „100 najcenniejszych gwiazd polskiego show-biznesu”, która publikowana jest przez magazyn „Forbes Polska”. Od lat zachwyca figurą. W czym tkwi jej sekret?

Odchudzanie nie jest łatwą drogą. Warto jednak poświęcić się, by osiągnąć wymarzoną sylwetkę. Doskonale wie o tym Kayah, która od lat zachwyca taką figurą, którą zazdrości jej wiele Polek. Co robi, by nie nabawić się zbędnych kilogramów? Okazuje się, iż jest to droga pełna wyrzeczeń.

Kayah ma 57 lat i ciało bogini. Cały czas zachwyca zgrabną sylwetką

Kayah otwarcie mówi w mediach, iż cierpi na niedoczynność tarczycy typu Hashimoto. Obwinia się o to, iż doprowadziła do tego, prowadząc dietę, której daleko było od ideału.

– Mam problemy z tarczycą. Doprowadziłam do pewnych braków w organizmie źle się odżywiając – wyznała Kayah przed laty na antenie stacji TVN.

Sprawdź również: Ten słodki przysmak królował w PRL-u. Niewielu wie, iż opóźnia starzenie

Przyznała, iż teraz, kiedy prowadzi odpowiednią dietę, może cieszyć się idealną figurą, ale i zdrowiem. Całkowicie zrezygnowała z glutenu, cukru i nabiału. Nie je również mięsa. W jej diecie często goszczą kasze, warzywa oraz chleb, który piecze samodzielnie.

Wyświetl ten post na Instagramie

Dieta bezglutenowa – co to takiego?

Dieta bezglutenowa to sposób odżywiania, który poleca na całkowitej eliminacji glutenu. Pojawia się zarówno w produktach naturalnych, jak i przetworzonych. Gluten jest mieszaniną białek gluteliny i gliadyny znajdujących się w pszenicy, życie, jęczmieniu oraz owsie. Badanie, które pozwala na wykrycie nietolerancji na gluten wykonywane jest w oparciu o próbkę krwi żylnej. Obejmuje badanie przeciwciał przeciw endomyzjum mięśni gładkich (EMA IgA) i transglutaminazie tkankowej typu 2 (anty-TG2).

Sprawdź również: Panna młoda została porzucona przed ołtarzem. Nie pozwoliła, by jedzenie się zmarnowało

Jak wygląda dieta bezglutenowa? Fot. Pixabay

Idź do oryginalnego materiału