Jakiś czas temu w jednym z naszych artykułów pochyliliśmy się nad tematem dotyczącym sprawdzania świeżości kupowanego w marketach mięsa. Dzisiaj zamierzamy przyjrzeć się oferowanym w sklepach pudełkom z mięsem mielonym i ich etykietom, na które kilka osób zwraca uwagę, a jeżeli już to robi, to z pewnością pomijają ten istotny szczegół. Oprócz terminu przydatności danej żywności warto sprawdzić jeszcze jedną rzecz.
REKLAMA
Zobacz wideo Rolada z mięsa mielonego
Pomysł na mięso mielone. Zanim kupisz, przeczytaj dokładnie etykietę
Dawniej, aby kupić mięso, trzeba było stać w kolejkach do lady, gdzie pracownik wedle naszego uznania wyciągał dany kawałek i udzielał nam tyle, ile sobie zażyczymy. jeżeli ktoś zechciał, mógł poprosić również o przemielenie mięsa. w tej chwili mamy możliwość kupienia zmielonego i odważonego produktu, który jest zapakowany zwykle w plastikowe opakowania, na których znajduje się etykieta z informacjami takimi jak data ważności oraz rodzaj serwowanego mięsiwa. Jakiś czas temu na Facebooku Pomysłodawców pojawił się post dotyczący tej kwestii. Okazuje się, iż oprócz podziału mięsa mielonego na drobiowe, wołowe, wieprzowe czy wołowo-wieprzowe itp., warto również zwrócić uwagę na opis.
Ja wiem, iż oczywiście nikt nie kupuje pakowanego mięsa w marketach, ono po prostu samo magicznie znika z tych sklepów. Jednak jeżeli będziecie chcieli kupić mięso mielone, to zwróćcie uwagę czy kupujecie czyste mięso mielone, czy może 'surowy wyrób mięsny', bo to spora różnica wbrew pozorom
- czytamy. Patrząc na komentarze, dowiadujemy się, iż istnieje spora ilość osób, które nie miały pojęcia o tym rodzaju rozgraniczenia sprzedawanego produktu. Na czym ono polega? Wyjaśniamy.
Potrawy z mięsa mielonego. Upewnij się, czy nie kupujesz surowego wyrobu mięsnego
Mięso mielone czy surowy produkt mięsny? Który z tych produktów powinien wzbudzać naszą wątpliwość? Odpowiedź nasuwa się sama.
Surowy wyrób mięsny to produkt spożywczy składający się głównie z mięsa, który został wstępnie przygotowany, ale nie poddany obróbce cieplnej, takiej jak pieczenie, smażenie czy gotowanie. W skład takich wyrobów mogą wchodzić dodatki, przyprawy, marynaty, aromaty lub inne składniki, które nadają im odpowiedni smak, teksturę lub wydłużają trwałość
- informują Pomysłodawcy na Facebooku. Pamiętajmy, iż po zakupie gotowego mięsa mielonego (lub surowego wyrobu mięsnego) należy jak najszybciej poddać go obróbce cieplnej i skonsumować. Produkt zbyt długo przetrzymywany w lodówce może ulec zepsuciu.
Dziękujemy, iż przeczytałaś/eś nasz artykuł.Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.