Zakład Doświadczalny WPT, przestrzeń dla innowacji i wsparcia w branży lifescience

strefamiast.pl 2 miesięcy temu
Zdjęcie: Współpraca z Zakładem Doświadczalnym WPT to m.in. wynajem przestrzeni i sprzętu do realizacji procesu produkcyjnego, ale też wsparcie w opracowaniu składu, procedur wytwarzania oraz wprowadzenia gotow


Zakład Doświadczalny Wrocławskiego Parku Technologicznego (WPT) jest jedną z najnowocześniejszych instalacji tego typu w Polsce i umożliwia przedsiębiorcom wprowadzanie innowacyjnych rozwiązań w branży lifescience. To zaawansowana technologicznie przestrzeń stworzona z myślą o sektorach związanych z produkcją żywności, suplementów diety oraz preparatów bioaktywnych.

Zakład Doświadczalny oferuje unikatowe możliwości testowania technologii, prowadzenia badań oraz wdrażania nowych rozwiązań, co czyni go nieocenionym partnerem dla małych i średnich firm chcących rozwijać pomysły w profesjonalnych warunkach bez konieczności inwestowania w drogie zaplecze produkcyjne. To kompleksowa instalacja wyposażona w zaawansowane moduły produkcyjne, pozwalające na realizację szerokiej gamy procesów, takich jak elektropasteryzacja, ekstrakcja nadkrytyczna, mikroenkapsulacja, ultrafiltracja, odparowanie próżniowe oraz różnorodne ekstrakcje chemiczne. Wszystkie te procesy są dostępne dzięki wysokiej klasy urządzeniom, skonfigurowanym tak, by umożliwić przeprowadzanie badań i dostosowanie produkcji do indywidualnych potrzeb.

Jednym z największych atutów Zakładu jest możliwość dowolnego łączenia i konfiguracji modułów, co pozwala na elastyczne podejście do każdego projektu i sprawne wdrażanie innowacji – od fazy testowej po pełnoskalową produkcję.

Firmy współpracujące z Zakładem Doświadczalnym mogą korzystać z jego zasobów na zasadach rynkowych, a także w ramach preferencyjnych warunków przygotowanych specjalnie dla sektora małych i średnich przedsiębiorstw, które mogą ubiegać się o pomoc de minimis. W ramach współpracy WPT umożliwia dostęp do zaawansowanej infrastruktury z obniżonymi kosztami choćby o 80%. Ponadto, przedsiębiorcy mogą liczyć na wsparcie w zakresie pozyskiwania środków unijnych na rozwój projektów badawczo-rozwojowych – dzięki mechanizmowi Bonu na Dotację, Zakład pomaga w finansowaniu dokumentacji aplikacyjnej, co pozwala zwrócić choćby 100% kosztów związanych z przygotowaniem projektu o dofinansowanie.

Współpraca z Zakładem Doświadczalnym WPT może obejmować szerokie spektrum usług: od wynajmu przestrzeni i sprzętu do realizacji części procesu produkcyjnego, po kompleksowe wsparcie w opracowaniu składu, procedur wytwarzania oraz wprowadzenia gotowego produktu na rynek.

Dzięki Klastrowi Nutribiomed wspierającemu działalność Zakładu, WPT umożliwia nawiązywanie współpracy między firmami, które korzystają z infrastruktury Zakładu.

Idź do oryginalnego materiału