Kasztany, liście i żołędzie. Gdzie tu matematyka?
To jest pierwszy krok do rozwiązania tej zagadki. Trzeba przestawić swoje myślenie na nieco bardziej abstrakcyjne tory. Chodzi o to, iż zarówno te owoce jesieni, jak i symbole matematyczne, są tylko znakami graficznymi. Bez względu na to, co napiszemy w zadaniu, jego sens jest taki sam. W pierwszym wierszu chodzi o dodanie do siebie trzech identycznych składników, których suma będzie równać się 24. Następnie dodanie jednego składnika z pierwszego wiersza do dwóch innych, również identycznych, składników, ma równać się 12. jeżeli po kolei rozwiążemy każdy wiersz, uda nam się rozwiązać tę jesienną zagadkę matematyczną. Gotowi?
Sprawdź również: Tylko matematyczne orły dadzą radę to obliczyć. Większość popełnia błąd
Jak rozwiązać tę jesienną zagadkę matematyczną?
Podejdziemy do rozwiązania tej zagadki bardziej matematycznie, jednak pozostawiając nutę jesienie. Kasztany zapiszemy jako k, liście jako l, a żołędzie jako ż. Teraz wystarczy tylko po kolei rozwiązać stworzone równania. Pierwsze to k + k + k = 24, czyli 3k = 24, więc k = 8. Dzięki temu drugie równanie również będzie miało tylko jedną niewiadomą: ż + ż + 8 = 12, co daje 2ż = 4, czyli ż = 2. Ponownie, tym razem w trzecim równaniu, mamy już tylko jedną niewiadomą: 8 + 2 - l = 4. Przenosimy liczby na prawo, by uzyskać wynik -l = -6, czyli l = 6.
Sprawdź również: Ile kwadratów widzisz na zdjęciu? Niby proste, a większość osób popełnia błąd
W ostatnim wierszu mamy działanie k × ż - l, gdzie k = 8, ż = 2, a l = 6. Podstawiając liczby pod niewiadome, musimy obliczyć 8 × 2 - 6. Zgodnie z kolejnością działań najpierw trzeba wykonać mnożenie, a następnie odejmowanie. Zaczynamy więc od pomnożenia 8 przez 2, co równa się 16. Na koniec od 16 odejmujemy 6 i otrzymujemy wynik 10. To jest rozwiązanie tej jesiennej zagadki matematycznej.
Zobacz też:
Uda ci się bezbłędnie powtórzyć te zdania? Większość myli się już na początku
Byłeś najlepszy w klasie z matmy? W takim razie to zadanie to dla ciebie bułka z masłem
Tylko matematyczne orły dadzą radę to obliczyć. Większość popełnia błąd