Składniki na smażoną kaszankę
Oczywiście najważniejszym składnikiem tego przepisu jest sama kaszanka. Zadbajmy o to, by była świeża i przygotowana z dobrej jakości składników. Warto jednak pamiętać o dodatkach. Do przygotowania idealnej smażonej kaszanki będzie nam potrzebna:
- 1 łyżeczka cukru,
- 1 łyżka masła,
- 1 średnia cebula,
- 2 łyżeczki majeranku,
- 2 łyżki oleju rzepakowego,
- 2 pęta kaszanki,
- sól, pieprz.
Kluczowym składnikiem tego przepisu, o którym wiele osób zapomina, jest cukier. Choć dodajemy tylko łyżeczkę, odgrywa on niebagatelną rolę w karmelizowaniu cebulki. Lekką słodycz równoważy z kolei aromatyczny majeranek, idealnie współgrający z kaszanką.
Sprawdź również: Zawsze źle smażyłem wątróbkę. Teraz pamiętam o pierwszym kroku i wychodzi idealna
Smażona kaszanka — sposób przygotowania
Zacznij od wcześniejszego wyjęcia kaszanki z lodówki, by miała temperaturę pokojową. Następnie obierz cebulę i pokrój ją w nieco grubsze pióra. Teraz najważniejszy trik tego przepisu — pokrojoną cebulę delikatnie solimy, a także dodajemy łyżeczkę cukru. Dzięki temu puści soki, a cukier przyspieszy proces karmelizacji. Następnie dodajemy majeranek i całość mieszamy. Na rozgrzaną patelnię wylewamy olej i po chwili dodajemy cebulkę. Cały czas mieszamy.
Sprawdź również: Pij kawę z tą przyprawą. Przyspiesza metabolizm, pomaga w dolegliwościach trawiennych
Po chwili zeszkloną cebulkę przesuwamy na jedną część patelni, a na drugą wkładamy kaszankę. Nie zdejmujemy z niej osłonek, ale staramy się je mocno przypiec, by były chrupiące. Cebulę często mieszamy, by się nie spaliła. Na koniec łączymy kaszankę z cebulą, dodajemy łyżkę masła i dwie łyżki wody, patelnię przykrywamy, po chwili wyłączamy kuchenkę i zostawiamy smażoną kaszankę na moment, by odpoczęła. Smażona kaszanka świetnie smakuje z ziemniakami, a także obowiązkowo musi być podana z kiszonkami — ogórkami lub kapustą.
Zobacz też:
Więcej nie zalejesz grzybków octem. Ten dodatek jest o niebo lepszy
Kotlety z kani wychodzą gumowe? Ten banalny błąd popełnia wiele osób
Mówią, iż to "zioło nieśmiertelności". W Polsce prawie nikt o nim nie słyszał