Weź garść łupin z czosnku i rozsyp na warzywach w lodówce. Ten patent podpatrzyłam u babci

kobieta.gazeta.pl 2 dni temu
Zdjęcie: Stopboxstudio/iStock


Jak wykorzystać łupiny z czosnku? Nie muszą lądować w śmietniku. U babci podpatrzyłam lepsze zastosowanie na te resztki. Na początku się śmiałam, teraz stosuję ten trik za każdym razem.
Choć dla niektórych to zwykły odpad, to łupiny z czosnku mają nie o wiele mniej cennych składników, niż samo warzywo. Jak informuje portal zdrowie.gazeta.pl, poza licznymi witaminami, to także skarbnica allicyny. Do czego zatem można wykorzystać łupiny od czosnku? Mamy kilka pomysłów.


REKLAMA


Zobacz wideo Te produkty kroisz codziennie. Dzięki naszym trikom ułatwisz sobie życie


Na co są dobre łupiny z czosnku? Przydadzą się w kuchni
Marchew, ziemniaki lub inne warzywa przechowywane w lodówce gwałtownie się psują? Można ten proces opóźnić. Świetnie w tym celu sprawdzą się właśnie łupiny. Wystarczy wziąć garść i je rozsypać na wierzchu, a w przypadku bulw dorzucić do worka.
Przeczytaj też: Karuzelowanie to wyjątkowo frustrujący trend w randkowaniu. Stosuje go coraz więcej osób
Dzięki temu warzywa zachowają świeżość na dłużej i nie zaczną gwałtownie gnić. Trik ten ma dwie zalety. Po pierwsze jest banalnie prosty, a po drugie pozwala oszczędzić pieniądze.


Nietypowe zastosowanie łupin czosnku Fot. Archiwum prywatne


Jak zrobić nawóz z łupin czosnku? Najlepsza metoda na nieproszonych gości w doniczkach
Nie ma lepszego środka na przędziorki, mszyce i inne ogrodowe szkodniki niż łupiny z czosnku. Zapach skutecznie je odstraszy i zapobiegnie inwazji na pozostałe rośliny. Do 150 g łupin z czosnku należy dorzucić 150 g łupin z cebuli. Następnie zalać całość 5 l wrzącej wody. Nawóz odstawiamy na minimum 3 dni, choć zaleca się, aby postał 5. Na koniec pozostaje odcedzić płyn, przelać do butelki z atomizerem i gotowe.


Aby efekt był jeszcze lepszy, podczas sadzenia ziemniaków, ogórka, papryki, kapusty oraz pomidorów ogrodnicy polecają umieszczenie w dołku kilka łupin z czosnku. W ten sposób odstraszymy nieproszonych gości, którzy mogliby podjadać młode uprawy.
Dziękujemy za przeczytanie naszego artykułu.
Zachęcamy do zaobserwowania nas w Wiadomościach Google.
Idź do oryginalnego materiału