Wiosna rozgościła się już na stałe, choć pogoda za oknem nie rozpieszcza. Wraz z nią pojawiło się wiele sezonowych warzyw, z których warto korzystać. Młoda kapusta nie będzie wiecznie młoda – warto więc przygotować z niej przepyszną zupę. Wypróbujcie przepis sprzed 160 lat, który ani trochę nie trąci myszką.
Sezon na młodą kapustę już wystartował, więc warto biec na targ bądź do supermarketu, by móc przygotować obłędnie pyszny obiad dla całej rodziny. To idealna alternatywna dla tych, którzy nie lubią kapuśniaku czy bigosu, ponieważ jest znacznie delikatniejsza. Można przygotować ją zarówno w wersji mięsnej, jak i bezmięsnej.
Przepis na młodą kapustę sprzed 160 lat. Wciąż smakuje obłędnie
Ten przepis na młodą kapustę pochodzi z przepiśnika praprababci. I choć ma 160 lat to niezmiennie jest tak samo pyszny. Lista składników nie jest długa, a zebranie wszystkich składników nie należy do najdroższych. Jest to jednak danie wspaniałe i sycące. Będzie smakować szczególnie wtedy, gdy pogoda za oknem nie rozpieszcza.
Składniki:
- 1 kapusta młoda,
- 1-2 kwaśne jabłka,
- 1-2 gruszki,
- łyżka smalcu,
- sól, pieprz,
- koperek do posypania.
Ten przepis na młodą kapustę ma 160 lat i wciąż zachwyca. Fot. AdobeStock
Młoda kapusta – przepis prababci. Zawsze wychodzi idealnie
Przepis na młodą kapustę nie jest skomplikowany. Na dodatek jest to danie jednogarnkowe, więc nie będziemy zmuszeni do długiego zmywania. Warto zastosować się do niego krok po kroku, jeżeli chcemy odtworzyć ten tradycyjny przepis.
Sposób przygotowania:
- Kapustę młodą szatkujemy drobno, a następnie solimy i odstawiamy na około pół godziny, by zmiękła. Po tym czasie płuczemy i osuszamy kapustę.
- Obieramy jabłka oraz gruszki i kroimy je w drobną kostkę.
- W garnku, w którym będziemy gotować młodą kapustę, rozpuszczamy smalec i dusimy na nim poszatkowane warzywo. Dodajemy pokrojone w kostkę owoce i zalewamy wszystkie składniki wodą tak, by kapusta została przykryta.
- Młodą kapustę doprawiamy solą i pieprzem. jeżeli jednak zależy nam na nieco intensywniejszym smaku, możemy dodać swoje ulubione przyprawy.
- Kapustę gotujemy aż do odparowania bulionu. Możemy podawać ją z ugotowanymi ziemniakami lub kromką chleba.
Ten przepis na młodą kapustę ma 160 lat i wciąż zachwyca. Fot. AdobeStock