Szlak w Tatrach zamknięty do odwołania. Turystów czekają utrudnienia

g.pl 2 dni temu
Tatrzański Park Narodowy zapowiedział istotne zmiany. W przyszłym tygodniu dojdzie do zamknięcia część niektórych szlaków. Powodem utrudnień są zaplanowane na najbliższy czas prace budowalne. Niedostępna dla zwiedzających będzie też popularna jaskinia. Utrudnienia mają potrwać aż do odwołania.
Osoby, które mają zaplanowane wizyty w Tatrzańskim Parku Narodowym, powinny zapoznać się z najświeższym komunikatem dotyczącym nadchodzących ograniczeń. Nowe obostrzenia mają obowiązywać od poniedziałku 7 lipca tego roku we wszystkie dni robocze.


REKLAMA


Zobacz wideo Bożek: Sam widziałem jak ludzie w Tatrzańskim Parku Narodowym dokarmiali zwierzęta. Coś nieprawdopodobnego


Zamknięte szlaki w Tatrzańskim Parku Narodowym. Budują kanalizację
Od 7 lipca 2025 roku aż do odwołania zamknięty będzie fragment szlaku w Dolinie Kościeliskiej pomiędzy Lodowym Źródłem i Polaną Pisanej. Zgodnie z komunikatem w tych dniach turyści nie będą w stanie dotrzeć Doliną Kościeliską do schroniska na Hali Ornak. Utrudnienia spowodowane są budową kanalizacji. Na tym jednak nie koniec.
Zamknięty będzie również czarny szlak do Jaskini Mroźnej, a jaskinia pozostanie nieczynna dla zwiedzających
- informuje Tatrzański Park Narodowy. W soboty i niedziele szlak przez Dolinę Kościeliską oraz Jaskinia Mroźna będą funkcjonowały normalnie. jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, zakończenie prac na tym odcinku planowane jest na 16 lipca 2025 roku. Warto jednak mieć na uwadze, iż jest to wstępna data, która ostatecznie może ulec zmianie.


Utrudnienia w Tatrzańskim Parku Narodowym. Niektóre osoby powinny wybrać inne szlaki
Z komunikatu wynika także, iż prace związane z budową kanalizacji będą prowadzone etapami aż do października 2025 roku. O wszelkich zmianach i ewentualnych zamknięciach przedstawiciele Tatrzańskiego Parku Narodowego mają informować z około tygodniowym wyprzedzeniem. Realizacja wszelkich prac uzależniona jest od warunków pogodowych i ustaleń z wykonawcą.
Sprawdź również: To najdroższy most na świecie. Pokonanie niecałych 8 kilometrów kosztuje krocie


Prosimy o stosowanie się do komunikatów i oznaczeń w terenie. Przejście przez teren prowadzonych prac jest niemożliwe - chodzi o bezpieczeństwo zarówno turystów, jak i pracowników. Nie próbuj omijać zamkniętego odcinka 'na skróty' - obejścia poza szlakiem prowadzą do niszczenia przyrody, w tym cennej roślinności
- zaapelowano do turystów. Dodano również, iż przez cały okres trwania prac - aż do października tego roku - osoby z niepełnosprawnościami poruszające się na wózkach oraz turyści z wózkami dla dzieci "mogą napotkać poważne trudności w pokonaniu doliny". W takich przypadkach zalecany jest wybór innych tras.


Dziękuje my, iż przeczytałaś/eś nasz artykuł.


Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.
Idź do oryginalnego materiału