Sprawdzony sposób na nalewkę z piołunu

lubelski.pl 3 miesięcy temu

Nalewki mogą skutecznie leczyć ułatwiając trawienie, regulując pracę serca, wzmacniając organizm i poprawiając nastrój. Zwłaszcza te z piołunu, można zaliczyć do wspaniałych mikstur ziołowych, niezbędnych w każdym domu, gdyż piołun działa bakteriobójczo, przeciwzapalnie, żółciopędnie oraz sprawdza się jako środek na pasożyty. Na wszelkie problemy z układem trawiennym, kieliszek nalewki z piołunu jak znalazł. Na zdrowie!

Piołunówka

Do słoja włożyć trzy wysuszone gałązki piołunu, dodać pięć kwiatów dziurawca wraz z listkami, jeden liść geranium, siedem ziaren czarnego pieprzu, dziesięć rodzynek, 1 łyżkę czarnej herbaty, jedną łyżkę miodu. Całość zalać jednym litrem wódki i szczelnie zamknąć.

Lnianą ścierkę kuchenną zmoczyć gorącą, wrzącą wodą, okręcić słój, wstawić do garnka z gorącą wodą na dwie godziny. Ostudzić słój, odstawić tydzień w ciemne miejsce.

Przefiltrować zawartość słoja, rozlać do butelek i szczelnie zamknąć.

Absynt domowy

Do słoja włożyć garść świeżo zerwanych, najlepiej na wiosnę, młodych liści piołunu, wlać pół litra spirytusu 70%, szczelnie zamknąć i odstawić na tydzień w ciemne, ciepłe miejsce.

Przefiltrować zawartość słoja, dodać 200 ml wody, dosłodzić syropem cukrowym, wymieszać. Rozlać do butelek i szczelnie zamknąć, odstawić na 6 miesięcy.

Piołunówka II

Trzydzieści gramów świeżego ziela bylicy piołunu, pięć gramów bylicy pospolitej opłukać, osuszyć i rozdrobnić. wlać pół litra spirytusu oraz pół litra wódki, szczelnie zamknąć i odstawić na dwa tygodnie w ciemne, ciepłe miejsce.

Przefiltrować, rozlać do butelek i szczelnie zamknąć, odstawić na 6 miesięcy.

Idź do oryginalnego materiału