Rogaliki dwuskładnikowe

gotujzcukiereczkiem.pl 1 rok temu

Kocham rogaliki, kocham także szybkie i proste przepisy - rogaliki dwuskładnikowe łączą te obie cechy. Bo czy wyobrażacie sobie pyszne krucho-francuskie rogaliki, które powstają tylko z dwóch składników? Gwarantuję, iż te rogaliki zaskoczą Was bardzo pozytywnie swoim smakiem. Możecie je przygotować już dziś - wystarczy, iż macie w lodówce opakowanie serka mascarpone. Tak, to właśnie serek mascarpone gra tu główne skrzypce. Wystarczy zagnieść go z mąką, ciasto schłodzić i już można piec.

TUTAJ znajdziesz więcej przepisów z wykorzystaniem serka mascarpone.

Szybkie i proste rogaliki

Przygotowałam rogalki, ale myślę, iż to ciasto sprawdzi się równie dobrze w kształcie koperty (zobacz przepis na koperty piwoszki) czy mini naleśniczka (tak jak w TYM przepisie). Kluczem do sukcesu jest schłodzenie ciasta. Najpierw kuli, a później już gotowych rogalików.

Rogaliki nie są słodkie, to nadzienie decyduje o poziomie słodyczy. Część przygotowałam z marmoladą, a część z nutellą. Wyszły przepyszne, chrupiące, zdecydowanie do powtórzenia, nie raz! Najlepsze są w dniu przygotowania. Niezjedzone rogaliki przechowujemy w szczelnie zamkniętym pojemniku do 3 dni.

Więcej przepisów na proste i pyszne słodkości

  • Kruche rogaliki trzyskładnikowe
  • Trzyskładnikowe ciastka czekoladowe bez pieczenia
  • Ciastka francuskie z bitą śmietaną i truskawkami
  • Szybkie rogaliki serowe

Rogaliki dwuskładnikowe

...czyli pyszne krucho-francuskie rogaliki, które powstają z mąki i serka mascarpone. Pysznie chrupią.

Rogaliki dwuskładnikowe

Składniki (32 sztuki):

  • 250g serka mascarpone,
  • 200-220g mąki pszennej,
  • DODATKOWO:
  • 1 jajko do posmarowania rogalików,
  • nadzienie np. twarda marmolada, nutella, kawałek czekolady

Przygotowanie:

W misce umieszczamy 200g mąki i 250g schłodzonego serka mascarpone. Początkowo rozgniatamy serek widelcem łącząc go z mąką. Następnie już rękoma zagniatamy gładkie ciasto. Gdyby ciasto bardzo kleiło się do rąk to dosypujemy jeszcze 10-20g mąki. Wszystko zależy jakiego mascarpone użyjemy.

* 200g mąki to około 1 i 1/4 szklanki pojemności 250ml.

Ciasto dzielimy na 4 części. Każdą z części owijamy folią i chowamy do lodówki na min.1 godzinę. Ciasto przygotowane w ten sposób możemy trzymać w lodówce do 3 dni.

*Ciasto można owinąć w folię spożywczą lub schować do foliowej torebki śniadaniowej.

Mascarpone zagniatamy z mąką

Piekarnik nagrzewamy do 180 stopni, góra-dół. Blaszkę z wyposażenia piekarnika wykładamy papierem do pieczenia. Jajko wbijamy do miski i roztrzepujemy widelcem.

Wyjmujemy jedną porcję ciasta. Gdy pracujemy z jedną porcją ciasta to pozostałe trzy trzymamy w lodówce. Ciasto rozwałkowujemy na koło o średnicy około 25cm. Koło dzielimy nożem na 8 równych części. Otrzymamy wówczas 8 tak jakby "trójkątów". Na podstawie każdego trójkąta układamy porcję marmolady - około pół łyżeczki na jednego rogalika. Następnie zwijamy rogaliki zaczynając od podstawy. Lekko odchylamy boki zwiniętego rogalika, aby nabrał kształtu. Rogaliki układamy na blaszce do pieczenia. Blachę chowamy jeszcze na około 15 minut do lodówki, aby ciasto ponownie się schłodziło.

Zwijanie rogalików dwuskładnikowych

Tuż przed pieczeniem rogaliki smarujemy roztrzepanym jajkiem dzięki pędzelka. Blachę wkładamy do nagrzanego do 180 stopni, góra-dół piekarnika i pieczemy do zarumienienia, około 23-25 minut (w zależności od piekarnika ten czas będzie dłuższy lub krótszy).

Z pozostałymi częściami ciasta postępujemy analogicznie. Uzyskamy w ten sposób 32 rogaliki. Smacznego!

Szybkie i proste rogaliki

Jeśli przygotujesz rogalki dwuskładnikowe to konieczne podziel się opinią i zdjęciem w komentarzu. Będzie mi bardzo miło jeżeli oznaczysz mnie również na Facebooku lub
:

#GotujZCukiereczkiem


Rogaliki


#serek mascarpone

Idź do oryginalnego materiału