Podwyżka płacy minimalnej i nowe zasady sprzedaży alkoholu – nowe prawa które wejdą w życie w październiku w Ontario

bejsment.com 2 dni temu

Podwyżka płacy minimalnej

Od 1 października rząd prowincji podniesie płacę minimalną z 16,55 dolara za godzinę do 17,20 dolara. Podwyżka ta, wynosząca 3,9% rocznie, została oparta na wskaźniku cen towarów i usług konsumenckich (CPI) w Ontario, który odzwierciedla zmiany cen doświadczane przez konsumentów.

Dzięki temu wzrostowi stawka minimalna w Ontario stanie się drugą najwyższą w Kanadzie, tuż za Kolumbią Brytyjską, gdzie wynosi 17,40 dolara za godzinę. Dla osób zarabiających minimalną stawkę oznacza to roczny wzrost wynagrodzenia o 1355 dolarów, zakładając pracę przez 40 godzin tygodniowo.

Obecnie około 35% pracowników zarabiających 17,20 dolara za godzinę lub mniej pracuje w sektorze handlu detalicznego, a 24% w branży zakwaterowania i gastronomii.

Sprzedaż alkoholu

Do końca października 2024 roku wszystkie uprawnione sklepy spożywcze, supermarkety i hipermarkety w Ontario będą mogły sprzedawać piwo, cydr, wino oraz gotowe do spożycia napoje alkoholowe, w tym w opakowaniach zbiorczych. Jest to część rządowego planu mającego na celu poszerzenie dostępności alkoholu.

Rząd zapowiada, iż wprowadzenie tych zmian będzie stopniowe, z myślą o stworzeniu bardziej “otwartego i wygodnego” rynku napojów alkoholowych. Decyzja o tym, w jaki sposób i kiedy wprowadzić te zmiany, pozostanie w gestii poszczególnych sprzedawców i przedsiębiorstw.

Ta inicjatywa jest kontynuacją ogłoszenia z 5 września, kiedy to rząd Ontario zezwolił wszystkim licencjonowanym sklepom spożywczym na sprzedaż piwa, cydru, wina i gotowych napojów alkoholowych.

W związku z wdrożeniem tych zmian prowincja zapewnia, iż wesprze sklepy The Beer Store kwotą do 225 milionów dolarów na inwestycje w ciągu najbliższych 19 miesięcy. Ma to na celu wsparcie płynnego przejścia na bardziej otwarty rynek, w tym finansowanie ochrony miejsc pracy, aby utrzymać funkcjonowanie sklepów tej sieci.

Aby wspierać różnorodność w branży alkoholowej prowincji, co najmniej 20% piwa, cydru, wina i napojów gotowych sprzedawanych w sklepach spożywczych musi pochodzić od producentów rzemieślniczych.

Idź do oryginalnego materiału