Pęseta ma jeszcze jedno ukryte zastosowanie. O tej funkcji wie tylko garstka osób

kobieta.gazeta.pl 3 godzin temu
Zdjęcie: fot. archiwum prywatne


Do czego używa się pęsety? Nie tylko do wyrywania uporczywych włosków z twarzy lub brwi. Nie każdy zdaje sobie sprawę, iż jest to narzędzie, z pomocą którego można stworzyć makijaż jak z reklamy.
Pęsety stały się niezbędnym elementem wielu zabiegów pielęgnacyjnych, szczególnie w kwestii brwi. Dostępne są w różnych kształtach i wykonane z rozmaitych materiałów, takich jak np. stal nierdzewna. Zawsze warto mieć jedną przy sobie. Nigdy nie wiadomo, kiedy będziesz jej potrzebować. Dlaczego? Zastosowanie wykracza daleko poza regulowanie kształtu łuku brwiowego.

REKLAMA







Zobacz wideo Dominika Serowska i Marcin Hakiel wezmą ślub? "Nie będzie ślubu kościelnego"[materiał wydawcy kobieta.gazeta.pl]



Do czego używa się pęsety? Trik na idealną kreskę w makijażu oka
Gabriela Luiza publikująca w sieci treści pod pseudonimem @gabiluizaaa zaprezentowała w nagraniu, jak sprytnie wykorzystać pęsetę. A to wszystko za sprawą jej kształtu, który sprawdzi się do stworzenia idealnego makijażu oka zwieńczonego kreską.


Wystarczy przyłożyć ją do oka, a następnie odrysować kształt na załamaniu powieki, kończąc na zakończeniu łuku brwiowego. W ten sposób uzyskujemy punkt odniesienia do wykonania "przedłużenia" spojrzenia z pomocą kreski. Całość będzie prezentować się schludnie, a my nie musimy się martwić o krzywą linię i ewentualne poprawki.



Nietypowe zastosowania pęsety. Tak użyjesz jej w życiu codziennym
Końcówki pęsety mogą być płaskie, okrągłe, spiczaste, wygięte lub kwadratowe. Właśnie za sprawą jej kształtu sprawdzi się nie tylko do dobrze nam znanych czynności, jak wyrywanie włosków czy usuwanie kleszczy ze zwierząt domowych. W jakich dziedzinach życia się jeszcze przyda?

Gotowanie. Pęseta świetnie sprawdza się przy wyjmowaniu popękanych skorupkach jajek czy zbieraniu okruchów spod palników kuchenki.
Naprawy. Może być używana do dokręcania luźnych śrub w okularach czy innych drobnych przedmiotach.
Makijaż. Pomaga przy doklejaniu sztucznych rzęs oraz przy precyzyjnym malowaniu paznokci.
Zabiegi pielęgnacyjne. Idealna do wyjmowania drzazg, cierni, a choćby włosów z odpływu prysznica.
Rozplątywanie. Ułatwia rozplątywanie naszyjników i drobnych elementów biżuterii.
Krawiectwo. Pomaga przy nawlekaniu nici w igłę, co czyni tę czynność dużo łatwiejszą, a także przytrzymuje materiał podczas szycia.

Dziękujemy za przeczytanie naszego artykułu.
Zachęcamy do zaobserwowania nas w Wiadomościach Google.
Idź do oryginalnego materiału