Nowoczesny SUV teraz jeszcze tańszy. Dla Polaków to prawdziwy hit. Jest oszczędny i dobrze wyposażony

wrc.net.pl 5 godzin temu

Co do zasady – SUV nie musi być ani mocny, ani posiadać adekwatności terenowych. Dla wielu osób liczy się przede wszystkim rozmiar i funkcjonalność takiego samochodu. Liczy się wygoda, komfort, pojemny bagażnik – inne kwestie schodzą na dalszy plan. W przypadku tego Opla wydaje się to punktem wyjścia do dyskusji. Nie ma napędu na cztery koła, adekwatności terenowych ani potężnych silników – i nikomu to nie przeszkadza.

Rodzinny SUV to w Polsce hit

Opel Crossland zadebiutował na rynku w 2017 roku i na modelowej drabinie plasuje się gdzieś pomiędzy Mokką i Grandlandem. To SUV, który zaliczany jest do segmentu B – nie ma zatem sporych rozmiarów, chociaż i tak często jest doceniany za przestrzeń wewnątrz. To świadczy o tym, iż samochód został dobrze zaprojektowany i wykorzystano tam każdy centymetr w przemyślany sposób. Fakty są takie, iż w Polsce Crossland plasował się w czołówce jeżeli chodzi o sprzedaż marki Opel. Takie wyniki nie mogą dziwić.

fot. Opel / Stellantis

Jakie zalety samochodu wymienia się najczęściej? Oprócz wspomnianej przestrzeni dla kierowcy i pasażerów jest to m.in. dobra pozycja za kierownicą i płynąca za tym dobra widoczność. choćby w standardowej wersji samochód jest całkiem nieźle wyposażony. Jak na swój rozmiar, samochód ma pojemny bagażnik, a m.in. dzięki przesuwnej tylnej kanapie jest funkcjonalny. Crossland jest dobrze wyciszony i zapewnia komfortowe podróżowanie zarówno w mieście, jak i w dłuższych trasach. Bez wątpienia jego zaletą są też silniki.

W takiej cenie to niezła okazja

SUV produkowany przez niemiecką markę jest bezpieczny – uzyskał maksymalną ocenę 5 gwiazdek w teście Euro NCAP. Wspominałem już, iż często wśród zalet wymienia się jego silniki. Do wyboru mamy tutaj zarówno jednostki benzynowe, jak i diesle. Jeśli chodzi o pojemności, spodziewajmy się tutaj zakresu pomiędzy 1,2 a 1,6 litra. Z kolei jeżeli chodzi o moc, są to rejony od 81 do 130 koni mechanicznych. Z jednej strony możemy zapomnieć o wysokich parametrach przyspieszenia, jednak z drugiej – idą za tym oszczędności. Silniki w Oplu Crossland są bardzo ekonomiczne, wyniki spalania potrafią spadać tutaj poniżej wartości 5 litrów na 100 kilometrów.

fot. Opel / Stellantis

Często jednak najważniejszym czynnikiem jest cena, bądź też dokładniej, stosunek ceny do jakości. Dziś używany Opel Crossland startuje z poziomu ok. 40 tysięcy złotych. Ktoś mógłby powiedzieć, iż to sporo, natomiast dodajmy, iż mowa tutaj przecież o bardzo dobrych rocznikach. 2018, 2019… a choćby 2021. Również z przebiegiem mniejszym, niż 100 tysięcy kilometrów! Kupno takiego nowoczesnego auta w cenie do 50 tysięcy złotych brzmi całkiem nieźle.

Zdjęcia: Opel / Stellantis

Idź do oryginalnego materiału