Najlepsze były gospodynie z Siedlca

powiatwolsztyn.pl 1 tydzień temu

W niedzielę (14.06) w wolsztyńskim skansenie spotkały się uczestniczki siódmej edycji Powiatowego Turnieju Kół Gospodyń Wiejskich. Uroczystego otwarcia dokonał m.in. starosta Jacek Skrobisz. Wydarzenie przyciągnęło całe rodziny, które mogły skorzystać z bogatej oferty gastronomicznej i stoisk dla najmłodszych. Panie rywalizowały w kilku konkurencjach zręcznościowych, a jednym z zadań było tradycyjnie zaprezentowanie komisji dania. Tym razem były to plince (czyli placki ziemniaczane), które były oceniane pod kątem walorów smakowych i estetyki podania. Ogólnie najlepsze były panie z Siedlca, na drugim miejscu uplasowały się gospodynie z Siekówka, trzecie miejsce wywalczyły zawodniczki z Kiełkowa. Czas podczas przerw umiliły występy kapeli "Przemęckie Krokusy z Barchlina". Warto wspomnieć, iż jedną z drużyn tworzyły gościnnie druhny z OSP Kębłowo. Turniej był zadaniem publicznym z zakresu kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury i dziedzictwa narodowego, dofinansowanym z budżetu Powiatu Wolsztyńskiego.

Idź do oryginalnego materiału