Nabór uzupełniający do programu in vitro dla mieszkańców powiatu oświęcimskiego w latach 2024-2026

oswieciminfo.pl 2 dni temu


W latach 2024-2026 mieszkańcy powiatu oświęcimskiego będą mieli możliwość skorzystania z dofinansowania leczenia niepłodności metodą zapłodnienia pozaustrojowego. Program ten, który ma na celu wsparcie par borykających się z problemem niepłodności, oferuje szereg korzyści i możliwości dla zainteresowanych.
  • Program wsparcia leczenia niepłodności
  • Kto może skorzystać z dofinansowania?
  • Procedury objęte dofinansowaniem

Program wsparcia leczenia niepłodności

W ramach programów polityki zdrowotnej, powiat oświęcimski ogłasza nabór uzupełniający do projektu „Wsparcie leczenia niepłodności metodą zapłodnienia pozaustrojowego – in vitro dla mieszkańców powiatu oświęcimskiego w latach 2024 - 2026”. Dzięki temu przedsięwzięciu pary, które mają trudności z poczęciem dziecka, mogą uzyskać pomoc finansową na pokrycie kosztów związanych z leczeniem.

Kto może skorzystać z dofinansowania?

Uczestnictwo w programie jest możliwe dla par, które spełniają określone kryteria. Przede wszystkim, w dniu kwalifikacji przynajmniej jedna osoba z pary musi być mieszkańcem powiatu oświęcimskiego oraz rozliczać podatki na jego terenie. Dodatkowo, wiek kobiety powinien mieścić się w przedziale od 20 do 42 lat. Ważne jest również, aby pary wyraziły zgodę na samodzielne pokrycie kosztów związanych z przechowywaniem kriokonserwowanych zarodków oraz ich ewentualnych transferów.

Procedury objęte dofinansowaniem

W ramach programu pary mogą ubiegać się o dofinansowanie do jednej procedury medycznie wspomaganej prokreacji. Dofinansowanie wynosi do 8 000 zł dla procedury zapłodnienia pozaustrojowego z wykorzystaniem własnych gamet lub nasienia dawcy. Możliwe jest również uzyskanie wsparcia w wysokości do 4 000 zł na procedurę adopcji zarodka. Dodatkowo, pary zmagające się z problemami onkologicznymi mogą skorzystać z szybszej kwalifikacji w celu zabezpieczenia płodności.

Program ten, przyjęty 18 października 2023 roku, jest znaczącym krokiem w kierunku wsparcia par starających się o potomstwo w powiecie oświęcimskim. Dzięki niemu, wiele osób zyska szansę na spełnienie marzeń o rodzinie, a lokalne placówki medyczne wprowadzą nową jakość w zakresie leczenia niepłodności.


Starostwo Powiatowe w Oświęcimiu
Idź do oryginalnego materiału