Na Starym Mieście szukają Dobrego Sąsiada

wpoznaniu.pl 1 miesiąc temu

Mają restauracje, są właścicielami sklepów, prowadzą stowarzyszenia ale przede wszystkim są Dobrymi Sąsiadami. Rada Osiedla Stare Miasto już po raz 7 organizuje konkurs na Dobrego Sąsiada.

Na Starym Mieście nie brakuje lokali gastronomicznych i lokalnych inicjatyw. Mieszkańcy osiedla postanowili uhonorować tych, którzy działają na rzecz swojego fyrtla. Ogłoszono projekt-konkurs Dobry Sąsiad, w którym lokalnych społeczników i przedsiębiorców odznaczą certyfikatem i godłem-nalepką umieszczanym na drzwiach. Będzie to rekomendacja dla turystów i mieszkańców miasta. Wyłonieni w konkursie otrzymają także dyplomy i upominki, a patronem projektu jest Prezydent Miasta Poznania.

– Chcemy pokazywać tych, którzy z pasją prowadzą często od pokoleń swój biznes, są wizytówka Poznania. Wystarczy być miłym i otwartym, by być Dobrym Sąsiadem, tak niedużo w dzisiejszych czasach. Wyróżnienie Rady – mieszkańców jest dla wielu lokalnych aktywistów i drobnych przedsiębiorców motywacją do działania, potwierdzeniem, iż poświęcany czas i zaangażowanie nie idą na marne – mówi Magdalena Ignaszak, ze Stowarzyszenia Przyjaciół Szkoły Baletowej, laureatka wcześniejszych edycji, a dziś także staromiejska radna.

fot. P. Liszkowski

Szewc, bibliotekarka czy strażnik miejski? Kto otrzyma tytuł w tym roku?

Certyfikaty Dobrego Sąsiada przyznawane są w w dwóch kategoriach. Otrzymują je przedsiębiorcy oraz lokalni aktywiści. Zgłoszenia do tegorocznej edycji zbierane będą do 15 września bieżącego roku. Kandydaci muszą przedstawić w nich swoją działalność na rzecz fyrtla i przesłać na adres – [email protected]. Laureatów poznamy podczas uroczystej gali w Urzędzie Miasta Poznania. Będzie to także okazja do spotkań osób, które na co dzień angażują się w życie fyrtla.

– Musimy pamiętać, iż centrum miasta to nie tylko atrakcyjna kulturalnie, gastronomicznie czy historycznie przestrzeń, ale miejsce do życia 20 tysięcznej społeczności. O ich dobrostan stara się dbać rada osiedla wierząc, iż można pogodzić różne interesy: mieszkańców, przedsiębiorców i właścicieli nieruchomości – mówi Tomasz Dworek, przewodniczący Rady i inicjator projektu.

Wśród kilkudziesięciu laureatów są m.in., rzemieślnicy: szewc, fotograf, listonosz, bibliotekarki, urzędniczki i strażnik miejski!

fot. P. Liszkowski

Error happened.
Idź do oryginalnego materiału