Kolejne przejście podziemne w Warszawie już otwarte. Z wieżowca prosto na Dworzec Centralny

g.pl 3 godzin temu
Zdjęcie: HB Reavis/Facebook.com


W poniedziałek 30 września 2024 roku oficjalnie otwarto nowe warszawskie przejście podziemne. Dokąd prowadzi? Tunel łączy galerię północną Dworca Centralnego z najwyższym wieżowcem w Polsce. Dzięki tej inwestycji wycieczki po stolicy oraz codzienne podróże będą jeszcze łatwiejsze.
Celem inwestycji była poprawa komunikacji między Varso Tower a kluczowym węzłem transportowym stolicy, czyli Dworcem Centralnym. Przejście podziemne to rozwiązanie, które ma ułatwić poruszanie się po Warszawie nie tylko pracownikom biurowca, ale także pozostałym mieszkańcom oraz turystom. Wszystko dlatego, iż dzięki tunelowi piesi mogą znacznie sprawniej dotrzeć do centralnych punktów stolicy.


REKLAMA


Zobacz wideo Podziemny tramwaj do Warszawy Zachodniej


Nowe przejście podziemne w Warszawie jest już czynne. To jednak dopiero początek
Inwestycja jest efektem współpracy Polskich Kolei Państwowych oraz HB Reavis Investments Poland.


Cieszymy się, iż od dziś mieszkańcy Warszawy, nasi najemcy oraz turyści mogą w swobodny i szybki sposób przemieszczać się z Dworca Centralnego w kierunku alei Jana Pawła II. To bardzo ważna i potrzebna inwestycja, która poprawi komfort przemieszczania się w tej centralnej części miasta


- twierdzi Maciej Olczyk Group and Country Construction Director w HB Reavis, cytowany przez serwis Urbanity. Otwarte 30 września tego roku podziemne przejście to dopiero pierwszy etap projektu, którego celem jest zintegrowanie przestrzeni biznesowej z węzłami komunikacyjnymi Warszawy. Następnym krokiem ma być budowa łącznika między Varso Tower a galerią zachodnią Dworca Centralnego. Z powodu różnicy poziomów pomiędzy obiektami w projekcie uwzględnione zostały również schody oraz podnośnik dla osób z niepełnosprawnościami.


Varso Tower - taras widokowy. Najwyższy wieżowiec w Polsce wciąż się rozwija
Warto zaznaczyć, iż wieżowiec Varso Tower jest częścią wielofunkcyjnego kompleksu Varso Place, który znajduje się w samym centrum stolicy - przy ulicy Chmielnej. To także najwyższy budynek w Polsce oraz całej Unii Europejskiej. Jego wysokość wraz z iglicą wynosi aż 310 metrów, a budowa tego giganta trwała pięć lat i zakończyła się w 2022 roku. W marcu tego roku poinformowano natomiast o kolejnych działaniach, dzięki którym na 49. piętrze oraz dachu budynku mają powstać specjalne tarasy widokowe. Co więcej, turyści na sam szczyt wieżowca będą docierać dzięki panoramicznych wind poruszających się do ośmiu metrów na sekundę. To dobra wiadomość, ponieważ jest to jeden z najpopularniejszych obiektów w Warszawie. Nie tylko ze względu na swe rozmiary, ale także nowoczesność oraz centralną lokalizację. Goście oraz pracownicy Varso Tower mogą liczyć na znakomity dostęp do komunikacji miejskiej, oraz bliskość wielu warszawskich atrakcji i dworca Warszawa Centralna. Zatem nowe przejścia podziemne jedynie polepszą sytuację.


Dziękujemy, iż przeczytałaś/eś nasz artykuł.Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.
Idź do oryginalnego materiału