Jak wygląda mikrozdrada? Zaczyna się niewinnie, a może zakończyć twój związek

kobieta.gazeta.pl 1 dzień temu
Zdjęcie: Pixel-Shot / Shutterstock


Mikrozdrada, nazywana także "lżejszą zdradą", jest często łatwa do przeoczenia. Jednak warto zachować czujność. Takie zachowania mogą prowadzić do zakończenia relacji poprzez naruszanie wzajemnego zaufania. Jak rozpoznać, iż mamy do czynienia właśnie z mikrozdradą? Oto kilka wskazówek.
Na instagramowym profilu @drogowskaz_zmian został poruszony temat mikrozdrad. To termin opisujący często nieświadome działania, które mogą zagrażać relacji. Nie jest to jednak zdrada fizyczna. "Pamiętaj - mikrozdrady często zaczynają się od drobnych przekroczeń granic emocjonalnych. A granice w związku to coś, co warto regularnie wspólnie ustalać i pielęgnować" - czytamy w poście.


REKLAMA


Zobacz wideo Czy Anna Wendzikowska jest gotowa na miłość?


Kiedy mamy do czynienia z mikrozdradą?
Jakie sytuacje i zachowania mogą świadczyć o mikrozdradzie? To przede wszystkim dążenie do spotkań - możemy na przykład świadomie odwiedzać miejsca, w których wiemy, iż dana osoba się pojawi. Kolejny symptom to poczucie ekscytacji na myśl o spotkaniu z nią. "Zaczynasz odliczać dni lub godziny do kolejnego spotkania, co świadczy o dużym zaangażowaniu emocjonalnym" - czytamy.
Mikrozdrada może wiązać się także z regularnymi, prywatnymi wiadomościami. "Wasze rozmowy stają się coraz częstsze i bardziej osobiste, a ty czekasz na jej/jego wiadomości bardziej niż na kontakt od partnera" - dowiadujemy się z posta.


Dbałość o wygląd i intymne zwierzenia
Kolejne zachowanie, które może oznaczać, iż mamy do czynienia z mikrozdradą, to szczególna dbałość o wygląd. "Kiedy wiesz, iż spotkasz tę osobę, wkładasz więcej wysiłku niż zwykle, by wyglądać jak najlepiej" - czytamy.


Symptomem mikrozdrady mogą być także intymne zwierzanie z tematów zarezerwowanych tylko dla partnera. "To tworzy emocjonalną więź, która może stanowić zagrożenie dla twojego obecnego związku" - dowiadujemy się z posta. Czy miałeś/miałaś za sobą doświadczenie mikrozdrady? Zachęcamy do udziału w naszej sondzie.
Idź do oryginalnego materiału