Czy warto wykupić ubezpieczenie turystyczne przed wyruszeniem w świat? Czym ono tak naprawdę jest i od czego może uchronić cię w trakcie fascynujących przygód w najdalszych zakątkach świata? A może jesteś cyfrowym nomadem i chcesz zamieszkać w pięknym, egzotycznym miejscu? Przeczytaj ten artykuł do końca a dowiesz się z jakiego ubezpieczenia korzystamy, jakie są jego warunki i w jakich sytuacjach może okazać się ono przydatne?
Zapraszamy do wpisu!
Czym jest ubezpieczenie turystyczne i co zapewnia
Ubezpieczenie turystyczne jest twoim zabezpieczeniem w podróżach, nie tylko w tych zagranicznych, ale i tych w obrębie Polski. Posiadanie odpowiedniego ubezpieczenia ochroni cię przed kosztami zarówno leczenia w razie wypadku czy choroby, jak i powstałymi na skutek opóźnionego lotu oraz kradzieży elektroniki lub sprzętu, z którym podróżujesz. Z racji, iż w podróży pracujemy również zdalnie mamy przy sobie laptopa, drona czy aparat, których nie chcielibyśmy stracić. jeżeli w trakcie podróży skorzystasz z pomocy medycznej lub trafisz do szpitala, towarzystwo ubezpieczeniowe pokryje wszystkie koszty a ty masz spokojną głowę. Nie musisz stresować się wysokim rachunkiem.
Pamiętaj, iż w niektórych krajach koszty leczenia są bardzo wysokie. Czy wiesz, iż badanie krwi w trakcie podróży do USA może kosztować choćby 4000 zł? jeżeli nie posiadasz polisy z wysoką sumę gwarancyjną to w całości musisz SAMODZIELNIE pokryć wszelkie koszty (opieka lekarza oraz transport medyczny, pobyt w szpitalu czy leki).
Z jakiego ubezpieczenia korzystamy podróżując po świecie?
Podróżując po świecie, zawsze mamy wykupioną polisę ubezpieczeniową. To dla nas absolutna podstawa! Daje to nam absolutny spokój i komfort psychiczny. Wiemy, iż w razie nieplanowanego wydarzenia czy wypadku jesteśmy objęci pełną ochroną.
W trakcie półrocznego pobytu w Ameryce Środkowej i Południowej odwiedziliśmy Dominikanę, Meksyk, Gwatemalę, Honduras, Salwador, Kostarykę, Kolumbię i Curacao. Kolejne pół roku w spędziliśmy w Azji (Tajlandia, Kambodża, Wietnam, Malezja, Indonezja, Singapur, Filipiny i Zjednoczone Arabskie). Rok później wyjechaliśmy na kolejne 5 miesięcy do Azji (Malediwy, Sri Lanka, Indie, Indonezja, Malezja, Brunei, Tajwan, Hong Kong, Makau i Korea Południowa). Przygotowując się do podróży spędziliśmy mnóstwo czasu w sprawdzeniu praktycznie wszystkich dostępnych na rynku pakietów ubezpieczeniowych. Finalnie, skorzystaliśmy z oferty SafetyWing.
Na szczęście nie mieliśmy okazji z niej skorzystać. Zapewnia nam ona jednak komfort psychiczny i świadomość, iż w razie problemów jesteśmy objęci SOLIDNYM ubezpieczeniem, na którym możemy polegać. Poniżej znajdziesz aktualne warunki ubezpieczenia:
- Suma gwarancyjna ubezpieczenia – $250 000
- Wkład własny – $250 (płatny tylko raz w trakcie rocznego okresu ubezpieczenia)
- Doraźne leczenie stomatologiczne – do $1000
- Zgubiony bagaż rejestrowany – do $3000
- Odpowiedzialność cywilna – do $25 000
- Transport medyczny – do $100 000
SafetyWing Nomad Insurance 2.0 – wszystko co musisz wiedzieć!
Jakie zmiany zostały wprowadzone w wersji 2.0?
- Sporty ekstremalne – ubezpieczenie obejmuje ponad 30 sportów ekstremalnych, takich jak na przykład nurkowanie, boks, jazda na quadach.
- Kradzież elektroniki – w przypadku kradzieży uzyskasz zwrot kosztów choćby do 1000 USD za każdy przedmiot (laptop, telefon, aparat lub inne urządzenie elektroniczne).
- Procedura zgłaszania szkody została uproszczona a czas oczekiwania na decyzje został znacząco skrócony.
Powyższe zmiany w oferowanym ubezpieczeniu sprawiły, iż oferta jest bardziej jest dostosowana do naszych preferencji podróżniczych i tego w jaki sposób zwiedzamy świat.
W jakich sytuacjach polisa ubezpieczeniowa może okazać się przydatna?
Mówi się, iż wypadki „chodzą po ludziach”, jednak na całe szczęście omijają nas z daleka. Wolimy jednak „dmuchać na zimne” i zawsze być przygotowanym i wyposażonym w porządne ubezpieczenie. Takie, które w razie wypadku czy klęski żywiołowej (często bywamy w regionach zagrożonych) zapewni nam niezbędną pomoc finansową.
Oto trzy historie z naszych podróży, w trakcie których posiadanie ubezpieczenia było gwarancją spokoju i komfortu.
Nurkowanie na Raja Ampat
W trakcie podróży do Indonezji zdecydowaliśmy się odwiedzić ostatni raj na ziemi czyli Raja Ampat. Tamtejsza bogata rafa koralowa zachęca do snurkowania oraz nurkowania ze sprzętem. Oczywiście nie mogliśmy odmówić sobie tej przyjemności i skorzystaliśmy z usług lokalnego centrum nurkowego. Godzinka spędzona pod wodą, pośród jednej z najpiękniejszych raf koralowych na świecie była fascynująca. Na naszym kanale YouTube możesz obejrzeć vloga, w którym pokazujemy jak wygląda nurkowanie oraz dżungla w archipelagu Raja Ampat. To doświadczenie pozostanie na długo w naszej pamięci.
Oczywiście to nie pierwszy ani ostatni raz kiedy zdecydowaliśmy się na nurkowanie ze sprzętem. Odkąd zrobiliśmy kurs zakończony uzyskaniem certyfikatu PADI Open Water w Hondurasie, na wyspie Utila nurkowaliśmy między innymi na Filipinach czy Curacao. W trakcie naszych kolejnych podróży również będziemy decydować się na nurkowanie ze sprzętem a podróżnicze plany mamy bardzo ambitne. Chcielibyśmy odwiedzić między innymi Seszele oraz ponownie Karaiby.
Wejście na wulkan Rinjani
Kolejna świetna przygoda również miała miejsce w Indonezji. Tym razem zdecydowaliśmy się na wędrówkę na wulkan Rinjani, którego zdobycie było naszym małym marzeniem podróżniczym odkąd po raz pierwszy zobaczyliśmy go ze szczytu Batur na Bali. Dwa wymagające dni wędrówki oraz nocleg w namiocie na krawędzi wulkanu to niezapomniane doświadczenie. Widoki, które mogliśmy podziwiać o wschodzie słońca były dosłownie kapitalne.
Uwielbiamy wędrówki nie tylko po górach ale i również po wulkanach. Tego typu aktywność wymaga znacznie większego wysiłku. Sprawia nam to ogromną przyjemność i przynosi mnóstwo satysfakcji, także jeżeli mamy okazję wybrać się na wędrówkę, nie zastanawiamy się ani chwili. Do tej pory udało nam się zdobyć siedem wulkanów na całym świecie – Acatenango w Gwatemali, Santa Ana w Salwadorze, Cerro Chato w Kostaryce, Batur na Bali (Indonezja), Rinjani na Lomboku (Indonezja), Bromo na Jawie (Indonezja) oraz Ijen na Jawie (Indonezja).
Tydzień na Malediwach
Mało kto o tym wie ale Malediwy mocno ucierpiały w trakcie trzęsienia ziemi na Oceanie Indyjskim w 2004 roku. Tym trzęsieniem ziemi, które wywołało ogromne tsunami. Dobra polisa ubezpieczeniowa obejmuje również ewakuację z terenów objętych klęskami żywiołowymi. Gdyby sytuacja się powtórzyła do polisa SafetyWing zapewniłaby nam bezpieczny powrót do domu.
Na Malediwach spędziliśmy ponad tydzień na lokalnych wyspach. Odwiedziliśmy Thulusdhoo, Dhiffushi i Himmafushi. Pływaliśmy na pięknych rafach koralowych. Udało nam się zobaczyć między innymi zobaczyć żółwie, manty, płaszczki, rekiny oraz mnóstwo kolorowych rybek. Dodatkowo bardzo podobała nam się gościnność lokalnych mieszkańców, gwarancja słonecznej pogody i ogromna ilość owoców morza, które można było dostać praktycznie w każdej restauracji na lokalnych wyspach.
Masz jakieś pytania odnośnie polisy SafetyWing lub posiadania ubezpieczenia w podróży? Nie wiesz w jaki sposób wybrać ofertę najbardziej dopasowaną do twojego stylu podróżowania? Masz jakieś wątpliwości? Napisz poniżej komentarz a postaramy się pomóc oraz podpowiedzieć.
Miłego dnia!
* Wpis powstał we współpracy z SafetyWing