Ile za pierogi, ile za uszka?

slowopodlasia.pl 4 godzin temu
Na facebookowych grupach już można natknąć się na wpisy – pytania o polecaną garmażerkę. To znak, iż zbliżają się święta i czas wzmożonego gotowania. Ale nie każdy chce, może, czy potrafi przygotować dobre, wigilijne potrawy. Wiele osób – i wydaje się, iż z każdym rokiem jest ich coraz więcej – stawia na kupienie dań.Dostarczą nam pod wskazany adresTo żaden problem, bo garmażerki są na każdym rogu – od supermarketów, przez galerie handlowe, po indywidualne, szczycące się domowymi recepturami.Lecz na pójście do sklepu też trzeba mieć czas, a im bliżej Wigilii, tym trzeba go mieć coraz więcej, bo lada dzień w sklepach z pierogami czy uszkami zaczną się kolejki. Dlatego jedzenie można zamówić przez internet i zostanie ono dostarczone kurierem pod wskazany adres.Ile kosztują uszka?Sprawdzamy ofertę gastronomiczną na popularnej platformie sprzedażowej. Możemy wybierać, w czym tylko chcemy. Ryby, bigos, pierogi.... Skupmy się może właśnie na nich.W przypadku tych dań przedział cenowy wynosi od 30 do 45 zł za kilogram, choć – jeżeli dokładniej poszukać – znajdziemy także tańsze oferty (25 zł).Co ciekawe, można kupować także na sztuki. W tym przypadku cena to od 1 zł do 3 zł.Co do uszek, to jest już drożej. Ceny zaczynają się od ok. 40 zł i sięgają choćby 70 zł za kilogram. Na przykład domowe uszka wigilijne z grzybami (Święcko) kosztują 70 zł za kg i jest ich w paczce od 80 do 100 sztuk.Z kolei uszka z Krakowa to wydatek 50 zł, z tym iż w kilogramowej przesyłce będzie ich około 50.
Idź do oryginalnego materiału