Lemoniada ze świeżymi owocami
W sezonie na owoce jagodowe warto dodawać je do wody gazowanej. Na przykład truskawki, maliny, jagody, borówki wspaniale wyglądają, pływając w lemoniadzie i jednocześnie dodają walorów smakowych. Owoce można także zamrozić z wodą i stworzyć estetycznie wyglądające kostki lodu. Ponadto zachęcamy do zrobienia lemoniady arbuzowej ze zmiksowanym owocem. Gotową lemoniadę można także przyozdobić plastrami cytryny lub limonki.
Czytaj także:
Lemoniada z truskawkami. Poznaj przepis na orzeźwiający napój, który ugasi pragnienie
Lemoniada truskawkowa jest prosta w przygotowaniu. Można ją zrobić tylko z kilku składników, a będzie orzeźwiająca i smaczna. Istnieje wiele wersji popularnego napoju, jak na przykład lemoniada…
Lemoniada rabarbarowa
Intrygującym pomysłem na zrobienie pysznego picia na gorące dni jest lemoniada rabarbarowa. Z racji, iż rabarbar to warzywo należy mu się oddzielne miejsce w tym zestawieniu. Rabarbar należy ugotować w małej ilości wody z cukrem, a następnie przecedzić przez sitko o drobnych oczkach. Ma powstać esencjonalny syrop, który nada smaku.
Syrop do lemoniady
Domowe syropy do orzeźwiającej lemoniady są szybkie i proste do przygotowania. Wystarczy ulubione zioła, przyprawy zagotować w wodzie z cukrem, aż się rozpuści. Następnie np.: miętę, tymianek lub wanilię należy wyjąć przy pomocy łyżki cedzakowej. Syrop smakowy trzeba odstawić do wystudzenia i dodawać do wody z sokiem z cytryny. Syropy do lemoniady poza smakiem zmieniają też jej kolor.
Bazylia do lemoniady
Znakomitym wyborem są także świeże liście ziół dodawane przed podaniem lemoniady. Znakomicie prezentują się liście bazylii, mięty, a także oregano. Można także dodawać igły rozmarynu lub tymianku, który podkreśli cytrusowy smak napoju.
W naszej galerii możecie zobaczyć 7 dodatków do lemoniady
Lemoniada z jadalnymi kwiatami
Późną wiosną i w lecie, gdy kwitną świeże kwiaty, warto dodawać ich płatki do lemoniady. Napój fenomenalnie upiększają np.:
- płatki róży,
- płatki nagietka,
- płatki chabra bławatka,
- płatki bratka trójbarwnego,
- a także lawenda.
Jednak zanim dodacie kwiaty jadalne do lemoniady, warto mieć gwarancję, iż nie były opryskiwane szkodliwymi substancjami chemicznymi i rosły na terenach oddalonych od bezpośredniego kontaktu z ruchliwymi szosami.
Lemoniada z lodem
Kostki lodu wykorzystywane do lemoniady nie muszą składać się jedynie z wody. Poza wspomnianymi już owocami można przygotować je z płatkami kwiatów albo ulubionymi ziołami. Takie składniki nie tylko atrakcyjnie wyglądają, ale nadają napojom intrygującej tekstury.
Miód do lemoniady
Lemoniada nie musi być też zawsze słodzona białym cukrem. Smak można regulować poprzez użycie np.: cukru trzcinowego. Ma on bardziej korzenny smak, który przypomina także melasę. Domowa lemoniada może być posłodzona miodem lub syropem klonowym. o ile macie ochotę na odrobinę egzotyki, to możecie użyć syropu z daktyli albo agawy.
Mamy nadzieję, iż tych 7 wskazówek zmotywuje was do przygotowania kolorowych i aromatycznych napojów, bez potrzeby kupowania ich w sklepach spożywczych.
Zobacz także inne tematy kulinarne ze Strony Kuchni: