Przed nami lato pełne inspirujących spotkań, nowych doświadczeń i wspólnie spędzonego czasu. Już niedługo rozpoczyna się realizacja projektu „Godne starzenie”, który będzie realizowany w miesiącach lipiec–wrzesień 2026 roku.
Organizatorem przedsięwzięcia jest Związek Tatarów Rzeczypospolitej Polskiej Oddział Bohoniki, który zaprasza seniorów do udziału w cyklu wydarzeń promujących aktywne, zdrowe i pełne pasji życie w każdym wieku.
W programie projektu znalazły się:
• warsztaty kulinarne, podczas których uczestnicy wspólnie przygotują i upieką tradycyjne pieremiacze, poznając przy tym smaki i kulinarne dziedzictwo Tatarów polskich,
• warsztaty rękodzielnicze, obejmujące zdobienie flakonów metodą decoupage, podczas których uczestnicy będą mogli rozwinąć swoje zdolności artystyczne i stworzyć niepowtarzalne dekoracje,
• wycieczka do Olsztyna i okolic, w programie której znalazło się zwiedzanie Świętej Lipki, słynącej z pięknego sanktuarium i niezwykłych ruchomych organów, poznanie najciekawszych zakątków Olsztyna, a także wizyta w ZOO Safari w Okrągłym i innych atrakcjach regionu,
• spotkanie okołoedukacyjne, podczas którego uczestnicy poznają fakty i mity dotyczące alkoholu oraz dowiedzą się, jak dbać o zdrowie i dobre samopoczucie na co dzień.
Projekt „Godne starzenie” został dofinansowany przez Gminę Sokółka w ramach realizacji zadania publicznego z zakresu profilaktyki i rozwiązywania problemów alkoholowych oraz przeciwdziałania narkomanii 2026 .
To wyjątkowa okazja do aktywnego spędzenia czasu, zdobycia nowych umiejętności, integracji i odkrywania piękna regionu w gronie osób o podobnych zainteresowaniach. Organizatorzy serdecznie zapraszają wszystkich seniorów do udziału w projekcie i udowodnienia, iż jesień życia może być czasem pełnym energii, pasji i nowych doświadczeń.




![Krakowianie zaczną walczyć z otyłością? „Ten temat okazał się hitem” [ZDJĘCIA]](https://krknews.pl/wp-content/uploads/2026/06/731093926_1339069124216036_4640208933934401464_n-603x576.jpg)





