Za nami Gala Święto Wiosny 2025 czyli Chiński Nowy Rok zorganizowana przez China Media Group (CMG). Jakie były najciekawsze wydarzenia Gali?
Atrakcje Gali Święto Wiosny CMG 2025
- Gala Święto Wiosny CMG: Taniec „Sroka stojąca na gałęzi”
- Gala Święto Wiosny CMG: Pokaz Tai Chi pt. „Pędzelek do kaligrafii maluje smoka i węża”
- Gala Święto Wiosny CMG: Kulturalna uczta z Tybetu (Xizang) na Gali Święta Wiosny CMG
- Gala Święto Wiosny CMG: Piosenka „Wspólne China Fun”
- Gala Święto Wiosny CMG: Pokaz tworzenia tradycyjnej chińskiej architektury „Filary”
- Gala Święto Wiosny CMG: Taniec robotów „Yangge BOT”
Gala Święto Wiosny CMG: Taniec „Sroka stojąca na gałęzi”
Taniec ten czerpie z pięknego znaczenia tradycyjnego malarstwa chińskiego „sroki stojącej na gałęzi” i zamienia całą scenę w rozwijający się zwój obrazu z dynastii Song, delikatnie i elegancko przedstawiając wciągające doświadczenie audiowizualne „ludzi tańczących na obrazie”.
Taniec umiejętnie wykorzystuje mechaniczną konstrukcję sceny, którą zamyka w ogromnym zwoju chińskiego malarstwa.
Ruchy artystów wyrażają zabawne zachowanie sroki dzięki delikatnej mowy ciała. Poprzez organiczną integrację tancerzy, prawdziwych drewnianych rekwizytów i wirtualną wizję, taniec „maluje obraz”, który integruje ducha tradycyjnej chińskiej estetyki i estetyki współczesnej, a także wyraża ludzkie tęsknoty i oczekiwania lepszego życia. Aby żyć lepiej sroka wspina się na gałąź, a w Nowym Roku nadchodzi szczęście.
https://www.youtube.com/embed/QRRsOGrhQUw
Gala Święto Wiosny CMG: Pokaz Tai Chi pt. „Pędzelek do kaligrafii maluje smoka i węża”
Program powstał według motywu znaku węża z chińskiego zodiaku, wykorzystując moc i piękno sztuk Tai Chi, aby zaprezentować ducha i znaczenie chińskiej kaligrafii.
Artyści, ubrani w czarno-białe kostiumy, wykonują pokazy sztuk walki na „kamieniu do rozcierania tuszu”. Choreografia programu zawiera osiem technik Tai Chi. Interakcja artystów na scenie pozwala na ukazanie wizji pt. „Pędzelek do kaligrafii maluje smoka i węża” z wiersza słynnego poety z dynastii Tang, Li Bai.
https://www.youtube.com/embed/nWJc0O7m1Hc
Gala Święto Wiosny CMG: Kulturalna uczta z Tybetu (Xizang) na Gali Święta Wiosny CMG
Scena regionalna Gali Święta Wiosny CMG w Lhasie prezentuje bogatą i różnorodną kulturę Tybetu (Xizang).
Czyni to poprzez ludowe pieśni i tańce, projekty dziedzictwa niematerialnego oraz połączenie pokazów tradycyjnych strojów, instrumentów ludowych i muzyki symfonicznej.
W żywy sposób ukazuje globalnej publiczności piękno tybetańskich krajobrazów oraz jego historyczne i kulturowe bogactwo.
https://www.youtube.com/embed/QDl4qtdEIHQ
Gala Święto Wiosny CMG: Piosenka „Wspólne China Fun”
Program opiera się na popularnym internetowym terminie „China Travel”.
Poprzez integrację pogodnych melodii, prostych i zapadających w pamięć tekstów oraz internetowych haseł, takich jak „city walk” i „country walk”, tworzy szczerą opowieść i interesującą piosenkę. „Piosenka promocyjna” chińskiej turystyki to serdeczne zaproszenie dla przyjaciół z całego świata: „Przyjedźcie i bawmy się razem” i poczujcie nieskończony urok Chin.
https://www.youtube.com/embed/fCofNvFvr_A
Gala Święto Wiosny CMG: Pokaz tworzenia tradycyjnej chińskiej architektury „Filary”
Utwór skupia się na tradycyjnej chińskiej architekturze, wykorzystując „strukturę wpustową i czopową”, „salę modlitw o dobre zbiory” i „centralną oś Pekinu”, eksplorując charakter i cechy narodu chińskiego, które nie zmieniły się od tysięcy lat oraz głębokie konotacje kulturowe kryjące się za tymi cechami w dawnych budowlach.
Od starożytnych, którzy jako pierwsi ścinali drewno i budowali dom, aby schronić się przed wiatrem i deszczem, po powstały później najwspanialszy kompleks budowlany na świecie, niezliczone materiały budowlane i utalentowani rzemieślnicy stworzyli dziesiątki milionów domów narodu chińskiego, a także filary narodu chińskiego, które stoją wyprostowane i nie boją się wiatru i deszczu.
https://www.youtube.com/embed/LAjlXivHVD8
Gala Święto Wiosny CMG: Taniec robotów „Yangge BOT”
Podczas Gali Święta Wiosny CMG obejrzeliśmy taniec „Yangge BOT”. To pokaz na podstawie koncepcji „myśl + sztuka + technologia”.
Taniec robotów łączy najbardziej ekscytujące elementy stylu północno-wschodnich Chin, energetyczny taniec „yangge” oraz zaawansowaną technologię robotyczną. Występ tworzy harmonijną i zabawną interakcję „człowieka + tańca + technologii”, oferując pełne życia i euforii widowisko.
Jakie roboty wystąpiły na Gali?
AI World, Chiny /MNN/ 28.01.2025