I tak Dorota Kasprzak-Sabik zaczęła tworzyć – marki, przestrzenie, wydarzenia, a choćby wizerunek osób (…). Rozwijała m.in. Laboratoria Kodak Express w latach 90., a kilka lat temu została dyrektorem kreatywnym Furlab Poland [programu dla polskich projektantów szyjących ubrania z naturalnych futer].
W 2014 r. zrealizowała też plan, który dojrzewał w niej od dawna – założyła, sama ją finansując, markę modową Dorota Goldpoint. Ubiera głównie najbardziej pomijaną przez projektantów grupę pań po 40., bo, jak twierdzi: – Wkraczając w wiek średni, kobiety zaczynają doceniać indywidualizm i oryginalność. Zarządza firmą i sama projektuje stroje. Już jako nastolatka uczyła się kroju i szycia na różnych szkoleniach. Umiejętności praktyczne szlifowała m.in. u mistrzów w Centrum Wzornictwa Przemysłowego. Jest absolwentką rocznego studium w Londynie i nieustannie uczy się online. Ostatnio ukończyła kurs z Anną Wintour, wieloletnią szefową „Vogue’a”.
Firma, działająca od dziesięciu lat, tak zrosła się z właścicielką, iż polskie media używają nazwy Dorota Golpoint jako jej nazwiska. Ambasadorkami marki są między innymi Irena Santor i Grażyna Szapołowska, a najsłynniejszą klientką – Agata Korn hauser-Duda.
– Moje klientki – mówi Kasprzak-Sabik – to przede wszystkim kobiety pewne swojej wartości, ale także poszukujące inspiracji i pragnące czuć się wyjątkowo. To zarówno osoby publiczne, jak i panie, które cenią jakość i unikatowość w modzie – głównie prawniczki, lekarki, prezeski dużych firm, kobiety na eksponowanych stanowiskach w przestrzeni społecznej czy politycznej.
Taki odbiorca poszukuje jakości i dostaje ją nie tylko w postaci perfekcyjnego wykonania, ale i tkanin, wyłącznie naturalnych.
– Uważam, iż na nasz komfort i zdrowie wpływają również ubrania, które nosimy. Tak popularny poliester jest rakotwórczy i nie powinien być noszony w bezpośrednim kontakcie ze skórą – tłumaczy bizneswoman.
Konkurencji się nie boi:
– Potrafię pracować pod presją czasu i niezłomnie zdążam do celu. Klucz do sukcesu to autentyczność, konsekwencja, dostosowywanie się do zmian na rynku. Wytrwałość i pasja pomagają przetrwać najtrudniejsze momenty