Co zrobić, gdy nie dosłyszało się pokuty w trakcie spowiedzi. Popularny w sieci duchowny zabrał głos

zycie.news 6 dni temu
Zdjęcie: Spowiedź/YouTube @Prawdę Powiedziawczy - ewangelizuj_pl


Jak informuje portal „Wirtualna Polska”, ks. Sebastian Picur w mediach społecznościowych chętnie odpowiada na pytania internautów. Ostatnio zmierzył się z pytaniem o to, co zrobić w sytuacji, gdy nie dosłyszało się pokuty w trakcie spowiedzi. Duchowny nie pozostawił złudzeń.

Duchowny zabrał głos

Okres Wielkiego Postu to czas, kiedy wierni częściej i w większej liczbie przystępują do spowiedzi świętej. Nic dziwnego, iż temat ten zagościł również w mediach społecznościowych popularnego w sieci kapłana. Jedna z internautek spytała ks. Sebastiana Picura o to, co zrobić, gdy nie dosłyszy się w pokuty wskazanej przez księdza.

Duchowny nie zostawił wątpliwości internautki bez odpowiedzi. „Jeśli to możliwe, proszę przy najbliższej okazji dopytać tego księdza o pokutę. jeżeli nie, to proszę w ramach pokuty wypełnić uczynek miłosierdzia” – podkreślił duchowny.

Z tego nie trzeba się spowiadać

Ks. Sebastian Picur nie jest jedynym kapłanem, który w tym wyjątkowym okresie postanowił zabrać głos na temat spowiedzi. Na kanale YouTube o. Adam Szustak opublikował nagranie pt. "Z czego nie wolno się spowiadać". Jak podkreślił, nie musimy się spowiadać z pokus, bo one same w sobie nie są grzechem.

„Koniecznie trzeba odróżnić emocje od czynu, który wynika z emocji. Pokusy nie są grzechem. Tylko uleganie pokusom to grzech” – stwierdził duchowny.

Kapłani przypominają również, iż są grzechy, których rozgrzeszenie zarezerwowane są tylko i wyłącznie dla Stolicy Apostolskiej. Wśród tych duchowni cytowani przez „Wirtualną Polskę” wymieniają: profanację Najświętszego Sakramentu, przemoc wobec papieża, bezpośrednią zdradę tajemnicy spowiedzi przez spowiednika, czy choćby nagrywanie lub upowszechnianie treści ujawnianych w trakcie spowiedzi.

Idź do oryginalnego materiału