​Chwila nieuwagi i popełnisz błąd. kilka osób potrafi rozwiązać to działanie w 10 sekund

top.pl 1 dzień temu
Zdjęcie: /materiały własne /INTERIA.PL


Myślisz, iż proste działania matematyczne nie mogą cię zaskoczyć? Wystarczy chwila nieuwagi, by popełnić błąd, zwłaszcza gdy w grę wchodzi kolejność wykonywania działań. Dodatkowo tylko nieliczni potrafią rozwiązać to zadanie w mniej niż 10 sekund. Sprawdź, czy należysz do tej grupy.

Kolejność wykonywania działań jest kluczem

To właśnie ten zestaw zasad, znany jako kolejność wykonywania działań, jest najważniejszy w rozwiązywaniu tego typu zagadek. Stosując się do niego krok po kroku, nie powinniśmy mieć żadnych problemów z podaniem prawidłowego wyniku. Jednak wystarczy chwila nieuwagi, by cała nasza praca poszła na marne. Jaka jest kolejność wykonywania działań? Zaczynamy zawsze od działań w nawiasach. Następnie przechodzimy do pierwiastkowania lub potęgowania. W dalszej kolejności wykonujemy dzielenie lub mnożenie, a na końcu dodawanie lub odejmowanie. W przypadku dzielenia lub mnożenie oraz dodawania lub odejmowania wykonujemy obliczenia od lewej do prawej strony.

Sprawdź również: Co jest większe? Większość osób w ciągu sekundy poda wynik. I się pomyli

Jak rozwiązać tę zagadkę matematyczną dla skupionych?

Zgodnie z kolejnością wykonywania działań tę zagadkę matematyczną dla skupionych zaczynamy od nawiasu, a w nim odejmowania 4 - 2 = 2. Następnie wynik, który otrzymaliśmy w nawiasie, podnosimy do potęgi drugiej, co daje nam 4. Po tych obliczeniach nasze wyrażenie wygląda następująco: 8 - 2 + 3 × 4 / 2. Znów sięgamy do kolejności wykonywania działań i wykonujemy dzielenie oraz mnożenie od lewej do prawej strony:

  1. 3 × 4 = 12
  2. 12 / 2 = 6

Pozostało nam jedynie dodawanie i odejmowanie:

  1. 8 - 2 = 6
  2. 6 + 6 = 12

Oznacza to, iż wynik tej zagadki matematycznej dla skupionych to 12.

Zobacz też:

​Szybka rozgrzewka dla mózgu. Ile czasu potrzebujesz, by podać wynik?

Masz 10 sekund, by podać odpowiedź. jeżeli się nie pomylisz, możesz być dumny

Potrafisz rozwiązać bez kalkulatora? Masz IQ wyższe, niż większość Polaków

Idź do oryginalnego materiału