Nowe dane z Norwegii pokazują, iż przetworzone mięso pozostaje częstym elementem diety dużej części mieszkańców kraju. Co czwarta osoba deklaruje, iż je produkty takie jak bekon, kiełbasy, mięso mielone lub salami od czterech do siedmiu razy w tygodniu. Najwyższe spożycie widać wśród młodych dorosłych.