Gdy upały odbierały apetyt, na stołach często pojawiał się domowy kisiel. Ten prosty deser przygotowany z owoców i skrobi był lekki, sycący i delikatny dla układu pokarmowego. Nic dziwnego, iż wiele osób do dziś wraca do tego smaku, gdy chce zjeść coś łagodnego, a jednocześnie pełnego naturalnego aromatu.