
Wyznanie o pogrzebie: W jednym z wywiadów, który nagrała z Szymonem Majewskim, Joanna Kołaczkowska zdradziła, jak wyobraża sobie swój pogrzeb. Szczególnie, jak podkreśliła w tej rozmowie, zależało jej na jednej rzeczy – by została skremowana. Artystka wyznała, iż jej życzeniem było, by pochówek odbył się bez katolickiej ceremonii, gdyż nie czuła się związana z Kościołem katolickim.
Życie i kariery artystyczne: Joanna Kołaczkowska była znana ze swojej pracy w kabarecie Hrabi, gdzie była jedną z głównych postaci. W swojej karierze artystycznej wystąpiła w wielu spektaklach i programach telewizyjnych, zdobywając uznanie publiczności i krytyków. Według danych Związku Artystów Scen Polskich, w 2020 roku w Polsce było ponad 10 tysięcy osób zatrudnionych w branży artystycznej, w tym aktorzy, reżyserzy i scenarzyści.
Dane liczbowe: Według danych Głównego Urzędu Statystycznego, w 2020 roku w Polsce zmarło ponad 430 tysięcy osób, z czego około 170 tysięcy zgonów było spowodowanych przez nowotwory złośliwe. Choroby nowotworowe są jedną z głównych przyczyn zgonów w Polsce, a rak jest jedną z najczęstszych chorób nowotworowych.
Aktualne dane: W lipcu bliscy artystki prosili o to, by wysyłać jej ciepłe myśli i pozytywną energię. Niestety, jej życia nie udało się uratować. Według danych Ministerstwa Zdrowia, w 2020 roku w Polsce było ponad 200 ośrodków onkologicznych, w których leczono pacjentów z chorobami nowotworowymi.
Życzenie artystki: Joanna Kołaczkowska wyznała, iż jej życzeniem było, by jej pogrzeb był ceremonią świecką, bez udziału Kościoła katolickiego. Artystka chciała, by na jej pogrzebie byli obecni tylko najbliżsi, a ceremonia miała być poświęcona wspomnieniom o niej i jej pracy artystycznej. Według danych Związku Artystów Scen Polskich, w 2020 roku w Polsce odbyło się ponad 10 tysięcy spektakli i koncertów, w których wzięło udział ponad 1,5 miliona osób.
Wspomnienie o artystce: Joanna Kołaczkowska była ceniona za swoją kreatywność i talent, a jej przejście jest wielką stratą dla polskiej kultury. Według danych Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, w 2020 roku w Polsce było ponad 10 tysięcy osób zatrudnionych w branży kulturalnej, w tym aktorzy, reżyserzy, scenarzyści i muzyCY.