Zupa brokułowa na rosole

ania-gotuje.pl 3 lat temu

Został mi rosół z wczorajszego dnia i przygotowałam z niego pyszną i delikatną zupę brokułową. Poznaj mój sprawdzony przepis na szybką i prostą zupę brokułową na rosole, którą wykonasz w 25 minut. Po zmiksowaniu otrzymasz krem z brokułów. Obie wersje dzieci uwielbiają.

Składniki:

  • 2 litry rosołu drobiowego
  • 250g brokułów
  • 400g ziemniaków

Dodatkowo:

  • przyprawy do smaku (jeśli uznasz, iż Twój rosół jest za słabo przyprawiony)
  • śmietana do zabielenia (2-3 łyżki kwaśnej śmietany 18%) oczywiście w temperaturze pokojowej,
  • warzywa: marchewkę, pietruszkę, seler (jeśli we wczorajszym rosole ich brakuje)

Kaloryczność zupy brokułowej: 65 kcal / 100g

Sposób wykonania zupy brokułowej na rosole.

Bazą większości zup jest wywar na mięsie. Wykorzystałam rosół drobiowy z wczorajszego obiadu. dzięki cedzaka wyjęłam nadmiar zieleniny, warzywa z rosołu oraz porcje drobiowe. Z porcji drobiowych usunęłam kości oraz skórki i odłożyłam je na oddzielny talerz wraz z warzywami z rosołu.

Ziemniaki obrałam, umyłam, pokroiłam w kostkę i wrzuciłam do garnka z rosołem. Zupę podgrzewam na średnim ogniu. W tym czasie myję brokuły, a następnie dzięki noża odcinam różyczki. Wrzucam je do gotującej się zupy i gotuję do czasu, aż ziemniaki będą miękkie. Przybliżony czas gotowania około 20 minut. Uważaj, aby ziemniaki oraz brokuły nie rozgotowały się. Pod koniec gotowania wrzucam do zupy wyłowione wcześniej mięso kurczaka oraz warzywa (głównie marchewka).

Zupa brokułowa na bazie rosołu jest już gotowa do podania. Po zmiksowaniu, otrzymasz zupę krem. Z pewnością zupa jest bardzo prosta i szybka w wykonaniu. Wyśmienity smak, który uwielbiają szczególnie dzieci. choćby niejadki nie grymaszą na jej widok. Smacznego.

Wskazówki.

Jeśli uznasz, iż w rosole jest za mało warzyw (marchewka, pietruszka, seler) to obierz je, umyj , pokrój w talarki lub kostkę i dodaj do zupy wraz z ziemniakami.

Jeśli lubisz zabielone zupy to oczywiście możesz dodać kwaśnej śmietany 18%. Pamiętaj, by użyć śmietany w temperaturze pokojowej oraz zahartowaniu jej. W tym celu do porcji 2-3 łyżek śmietany wlewam 1 łyżkę gorącej zupy i całość mieszam ze sobą. Dzięki temu śmietana nie zważy się w zupie. Zahartowaną śmietanę dodaję do garnka z zupą, całość mieszam i zdejmuję z ognia.

Idź do oryginalnego materiału