Czy społecznie odpowiedzialne może być opłacalne?
Na jakiej podstawie można było przewidzieć, iż rynek kryptowalut się załamie?
W co inwestować, żeby nie było to ryzykowne, a w co, jeżeli chcemy mieć pozytywny wpływ na społeczeństwo i środowisko naturalne?
W co inwestować, żeby nie było to ryzykowne, a w co, jeżeli chcemy mieć pozytywny wpływ na społeczeństwo i środowisko naturalne?
Na te i wiele innych pytań odpowiedziała Prezes Instytutu Humanites, pionierka impact investment w Polsce, Zofia Dzik Mariuszowi Bartodziejowi z „Pulsu Biznesu”:
Inwestowanie odpowiedzialne społecznie staje się coraz modniejsze z kilku powodów. Nowe regulacje ESG kładą bardzo duży nacisk na odpowiedzialność środowiskową biznesu, a coraz więcej firm buduje na tym wizerunkową przewagę konkurencyjną. Ponadto została osiągnięta masa krytyczna – pojawiło się tyle inwestycji w energię odnawialną i inne impaktowe projekty, iż inwestorzy zwyczajnie wyczuli trend. Część największych funduszy inwestycyjnych już jasno określa, w jakiego typu inwestycje – związane np. z czarną energią – nie zamierza wchodzić.
Dla mnie ważne jest także, jaki zespół stoi za danym projektem – tak było m.in. w Ubraniach do Oddania. Jak pisał Jim Collins, „Gdy masz w autobusie adekwatne osoby, każde przedsięwzięcie staje się łatwiejsze i możliwe.
Przeczytaj cały artykuł: https://www.pb.pl/zofia-dzik-zysk-to-nie-wszystko-1178668.