Zobacz realizację Cafardini: koszula w paski. Czym się wyróżnia?

cafardini.com 1 rok temu
Zdjęcie: koszula w paski


Zastanawiasz się, jak powstaje koszula w paski? Chcesz wiedzieć, czemu ubrania szyte na miarę są najlepsze? Zapraszamy Cię zatem do naszej pracowni – opiszemy cały proces krok po kroku.

Spis treści:
1. Koszula w paski – z jakiej tkaniny?
2. Jaki kołnierzyk powinna mieć szyta na miarę koszula w paski?
3. Jaki przód będzie mieć biała koszula w niebieskie paski?
4. Koszula w paski z tyłu – najważniejsze elementy konstrukcji
5. Rękawy i mankiety
6. Personalizacja wieńczy dzieło
7. Koszula szyta na miarę – dlaczego warto?

Koszula w paski – z jakiej tkaniny?

Szycie na miarę to sztuka. Idealne dopasowanie wymaga technicznej wiedzy, wyczucia smaku i znajomości specyfiki tkanin. Mistrz krawiecki posiada nie tylko wiedzę, ale również doświadczenie, które pozwala mu tworzyć wyjątkowe ubrania. Korzystamy z tradycyjnych technik krawieckich, a proces szycia na miarę nie jest dla nas żadną tajemnicą. Pokażemy Ci, jak powstaje piękna koszula w paski męska.

Nasi klienci mają do wyboru ok. 300. tkanin, z których mogą wybrać odpowiedni materiał na swoją koszulę. Pełna paleta kolorów i duży wybór wzornictwa tkanin to jedno – trzeba również wybrać tkaniny pod kątem praktycznych adekwatności. Jednak nie obawiaj się. Nad całym procesem czuwa nasz Doradca, który opowie Ci wszystko o wybranej przez Ciebie próbce. Dopiero wtedy zdecydujesz czy Twoja koszula zostanie uszyta właśnie z tej tkaniny.

Materiały, które masz do wyboru, różnią się od siebie gramaturą i splotem. Te cechy są decydujące, gdy chcesz uszyć koszulę o specjalnych adekwatnościach lub na określoną porę roku. Splot tkaniny ma wpływ na jej estetykę – tworzy mniej lub bardziej widoczną strukturę.

Na koszule najlepsza jest tkanina bawełniana – twill o charakterystycznej strukturze lub gładka bawełna, którą potocznie nazywa się popeliną. Koszulę możesz uszyć również z bawełny o splocie Oxford – polecamy je szczególnie na koszule casualowe. Oczywiście wybór estetyki materiału zależy od Twojego wyboru – my służymy radą.

Tkania, z której uszyta zostanie Twoja koszula w niebieskie paski to gładka bawełna o gramaturze 107 gr/m2. Na tym nie koniec. Powinieneś jeszcze podjąć decyzję, jaki będzie kształt kołnierzyka, mankietów, wybrać guziki i formę personalizacji.

Przeczytaj też: Biała koszula – symbol męskiej elegancji. Co warto o niej wiedzieć?

Jaki kołnierzyk powinna mieć szyta na miarę koszula w paski?

Kluczowym określeniem w tym pytaniu jest „szyta na miarę”, ponieważ taka koszula będzie mieć taki kołnierzyk, jaki tylko chcesz. Nasz Doradca pokaże Ci 30 różnych wzorów kołnierzyków do koszul męskich. Myślałeś, iż wybór ograniczy się do podstawowej listy, na której znajdują się: kołnierzyk łamany, Kent, kołnierzyk włoski, tab collar, button down i stójka? To znaczy, iż nie doceniałeś do tej pory kreatywności i prawdziwego mistrzostwa, jakie charakteryzuje męskie krawiectwo.

Dlaczego mamy tak wiele modeli kołnierzyków? Ponieważ idealne dopasowanie jest niezwykle ważne. Przymierzamy kołnierzyki o różnych wielkościach stójki i długości wyłogów, aby dobrać odpowiedni model do owalu twarzy. To detale, na które większość mężczyzn nie zwraca uwagi podczas kupowania gotowej koszuli. Jedynym kryterium jest wówczas kształt i rozmiar kołnierzyka. Na tym właśnie polega magia szycia na miarę – każdy drobiazg jest ważny.

Jaki kołnierzyk będzie mieć Twoja koszula w paski? Wybraliśmy kołnierzyk półwłoski, ponieważ jest to najbardziej uniwersalny kształt. Typ hidden button – skrzydełka kołnierzyka podpięte są malutkimi, doskonale ukrytymi guziczkami. Dzięki nim kołnierzyk Twojej koszuli będzie zawsze układał się idealnie.

Jaki przód będzie mieć biała koszula w niebieskie paski?

Kiedy decydujesz się na usługę szycia na miarę, możesz wybrać każdy detal. W przypadku koszuli bardzo istotny jest rodzaj listwy guzikowej. Koszule casualowe mają plisę odszywaną, natomiast formalne, wykończone są płaską. Koszule wieczorowe, smokingowe, do których zakładamy muchę, mają często krytą listwę guzikową. Dzięki temu pod muszką uzyskasz idealnie gładką powierzchnię.

Dowiedz się więcej: Wiązanie krawata – dlaczego szerokość i węzeł krawata ma znaczenie?

Alternatywą jest plisa do guzików jubilerskich. Takie koszule nosi się na najważniejsze okazje. Guziki jubilerskie są obowiązkowe w stylizacjach white tie – pięknie uzupełniają całość stylizacji. Wszystkie te opcje są dostępne w ramach usługi szycia na miarę. Oczywiście nasza koszula w paski to model codzienny, dlatego plisa jest płaska, ozdobiona przez dyskretne guziki perłowe.

Koszula w paski z tyłu – najważniejsze elementy konstrukcji

Sposób, w jaki koszula układa się na plecach, również ma ogromne znaczenie dla ogólnej prezencji i Twojego komfortu. Projektując koszulę szytą na miarę, wybierasz spomiędzy czterech fasonów.

Z tyłu koszula może mieć kontrafałdę, zaszewki lub zakładki, albo być gładka. Nie jest to kwestia tylko i wyłącznie estetyki, ale przede wszystkim dopasowania koszuli do sylwetki. Zastosowanie zaszewek czy zakładek pozwala wymodelować koszulę tak, by doskonale leżała na każdej sylwetce. Nasza koszula została wykończona efektownym dzielonym karczkiem. Tutaj również nie chodzi wyłącznie o estetykę widoczną gołym okiem. Dzielony karczek koszuli pozwala skrócić linię ramion wzdłuż osnowy tkaniny, a nie po skosie. Taka technika sprawia, iż koszula nie będzie rozciągać się w ramionach.

Rękawy i mankiety

Rękawy koszuli wszywa się na dwa sposoby – klasyczny i neapolitański. Ten drugi ma charakterystyczne marszczenie. Krój rękawa koszuli szytej na miarę dobieramy w zależności od rodzaju sylwetki klienta. Mężczyźni o rozbudowanej muskulaturze ramion powinni wybierać koszule szyte na miarę. Tylko wówczas każdy jej szczegół, w tym rękawy, będą dopasowane w sposób oferujący pełną swobodę ruchów.

Wykończenie rękawów, czyli mankiety, to kolejny istotny detal. Nasz wybór padł na mankiet sportowy, zaokrąglony z zapięciem na jeden guzik. Doskonale współgra z dyskretnym urokiem, jaki oferują klasyczne guziki perłowe.

Musisz jednak wiedzieć, iż mankiety koszul są różne. Podstawowy podział dotyczy zapięcia – na guzik lub spinki. Mankiety na spinki stosuje się w koszulach wieczorowych i formalnych. Zapięcia na guziki charakteryzują głównie koszule codzienne, chociaż koszule koktajlowe mogą mieć ozdobny odwijany mankiet i zapinane są na guziki. Niuansów związanych z mankietami jest wiele – na szczęście podczas wizyty w naszej pracowni przeprowadzi Cię przez nie nasz Doradca.

Na koniec dobierzemy krój dołu koszuli. O to, jaka długość będzie dla Ciebie odpowiednia, zadba krawiec podczas brania miary. Kształt wykończenia zależy od Twoich upodobań – koszula może zostać wykończona na prosto lub jej dolna krawędź może układać się w łuk. Ponadto po bokach mogą znaleźć się rozporki. To detale, które również warto omówić z naszym Doradcą, bo od nich będzie zależeć Twój komfort i to jak dół koszuli będzie układał się pod spodniami.

Personalizacja wieńczy dzieło

Nasza koszula w paski męska jest praktycznie gotowa, a inaczej mówiąc – zaprojektowana wspólnie z Tobą. Pora na najprzyjemniejszy element, czyli wybór sposobu, w jaki będziemy ją personalizować. Pięknie wyhaftowane inicjały to charakterystyczna cecha koszul szytych na miarę. Nasi klienci bardzo często decydują się na to, by wyhaftować ich inicjały na przykład na jednym z mankietów lub z przodu, na wysokości żeber. Posiadanie personalizowanej koszuli podnosi prestiż – nie ma powodu, by ukrywać swój dobry gust.

Nasza koszula w niebieskie paski otrzymała personalizację na mankiecie. Kolor nici dopasowaliśmy do odcienia tkaniny. Dzięki temu personalizacja jest widoczna, ale bardzo dyskretna. Podczas zamawiania koszuli na miarę sam wybierzesz miejsce i pozycję haftu. Wskażesz nam również czcionkę oraz jej kolor.

Koszula szyta na miarę – dlaczego warto?

Jak widzisz, proces wyboru tkaniny, kroju i detali jest złożony. Jednak właśnie dzięki temu możemy idealnie dopasować ubranie do Twojego typu urody, sylwetki i upodobań. Pokazana powyżej koszula w paski męska jest doskonałym przykładem uniwersalnego modelu biznesowego, ale nasi krawcy uszyją dla Ciebie dosłownie wszystko, o czym zamarzysz. Na tym właśnie polega luksus usługi szycia na miarę – Twoje ubranie będzie jedyne w swoim rodzaju.

Kiedy decydujesz się, by iść do krawca po koszulę, garnitur czy płaszcz szyty na miarę pamiętaj, iż ten proces trwa. Musisz zarezerwować trochę czasu w wybór detali, ale uwierz nam – to będzie prawdziwa przyjemność. Następnie krawiec zdejmie miarę i zaprosi Cię na kolejne spotkanie, kiedy koszula zostanie skrojona. Koszula szyta na miarę powstaje minimum dwa miesiące, ale dzięki temu masz pewność, iż będzie idealnie dopasowana, a jej jakość będzie niepodważalna.

Idź do oryginalnego materiału