Zgodne pary robią to przed świętami? Wy też macie taki zwyczaj?

top.pl 1 dzień temu
Zdjęcie: / /123RF/PICSEL


Święta wielkanocne to wyjątkowy czas pełen refleksji, spotkań rodzinnych i wspólnego spędzania czasu. Zanim jednak zasiądziemy do stołu, często czeka na nas góra obowiązków, które musimy wykonać przed świętami. Chcąc uniknąć nieporozumień, warto wykonać kilka prostych kroków, dzięki którym jako partnerzy, wspólnie przygotujemy się do tego wyjątkowego czasu. Sprawdź, o co należy zadbać.

Podczas przedświątecznej gorączki nietrudno o kłótnie w związku. Często mamy do siebie wzajemne pretensje o podział zadań czy sposób spędzania świąt. W momencie, gdy dochodzi do tego zmęczenie, jest to prawdziwa mieszanka wybuchowa. Warto więc zadbać w tym roku o to, aby uniknąć nieprzyjemnych sytuacji i nieporozumień. Okazuje się, iż wystarczy kilka prostych kroków, aby przygotować się wspólnie do świąt, z uśmiechem na ustach.

Co trzeba zrobić przed Wielkanocą? Obowiązków nie brakuje

Często przygotowania do Wielkanocy rozpoczynają się już choćby przed Niedzielą Palmową. Nie oznacza to jednak, iż grafik obowiązków wcale nie jest napięty. W grę wchodzi między innymi mycie okien, gruntowne sprzątanie mieszkania, tarasu, balkonu, często także porządki w ogrodzie czy ustawianie dekoracji. Jest to także czas, gdy czeka na nas wiele zakupów, a później gotowania oraz pieczenia.

W okresie przedświątecznym musimy również zadbać o szczegóły, takie jak przygotowanie koszyczka do święcenia i sprawdzenie, czy na pewno niczego w nim nie zabraknie. Lista obowiązków wydaje się być obszerna, zwłaszcza gdy są one przeznaczone dla jednej osoby. W związku z tym warto podzielić się zadaniami i postawić na prawdziwe partnerstwo.

Podział obowiązków - jak rozplanować przedświąteczne zadania?

Kluczem do spokojnych przygotowań jest podział zadań. Warto zrobić to w taki sposób, abyśmy zarówno my, jak i nasz partner byli zadowoleni z przydzielonych obowiązków. Możemy więc na początek określić, których zadań każde z nas chętnie się podejmie, co lubi robić, a także warto ustalić, kto ma więcej czasu i może skupić się na bardziej czasochłonnych zadaniach.

Przykładowo jedno z nas myje okna, a drugie robi zakupy. Jedno gotuje, a drugie zajmuje się dekoracjami, koszyczkiem lub po prostu sprzątaniem. Bardzo ważna jest w tym przypadku szczera rozmowa, która pozwoli uniknąć nieporozumień oraz stresu. Pamiętajmy jednak, aby podzielić zadania tak, by żadna ze stron nie była przeciążona. Potraktujmy przygotowania do świąt nie jako przykry obowiązek, a jako wspólny projekt.

Czytaj również: Tania apteczna maść na zmarszczki. Usunie też siniaki, przebarwienia i trądzik

Jak wspólnie zaplanować świąteczny czas? O tym warto pamiętać

Chcąc uniknąć świątecznych sporów i niesnasek, warto także wspólnie zaplanować to, jak spędzimy święta. Powinniśmy na spokojnie siąść do tej rozmowy i ustalić gdzie spędzimy pierwszy, a gdzie drugi dzień świąt. Porozmawiajmy również o tym, czy dzielimy ten czas pomiędzy obie rodziny, wybieramy się do jednej, czy może spędzamy święta w domu lub na wyjeździe.

Pamiętajmy także o tym, aby podczas rozmowy uszanować potrzeby drugiej połówki i uwzględnić także to, czego ona chce. Wypracujmy taki plan, aby wspólne święta nie były poświęceniem jednego z partnerów, ale czasem, gdy oboje spędzicie je tak, jak chcecie i będą one dla was prawdziwym, przyjemnym odpoczynkiem.


Zobacz też:

W ubiegłym roku to imię otrzymało 2 chłopców. Robi furorę we Francji i kojarzy się z Wielkanocą

Tę fryzurę pokochały 50-latki. Jest łatwa do ułożenia i wysmukla twarz

To imię kojarzy się z ulubioną ciocią. W PRL-u święciło triumfy, dziś jest zapomniane

Idź do oryginalnego materiału