Dlaczego trening mózgu jest ważny?
Trening mózgu, czyli aktywne angażowanie umysłu w różnorodne wyzwania intelektualne i zadania, jest najważniejszy dla zachowania dobrej kondycji psychicznej i zdolności poznawczych. Wynika to z faktu, iż mózg, podobnie jak mięśnie, potrzebuje stymulacji, aby zachować elastyczność i funkcjonalność. Dodatkowo aktywne korzystanie z mózgu pozwala opóźnić lub zmniejszyć ryzyko wystąpienia chorób takich jak demencja czy Alzheimer. Ucząc się nowych rzeczy, tworzymy nowe połączenia neuronowe, co pomaga utrzymać zdrowie układu nerwowego.
Sprawdź również: Zadanie z podręcznika do matematyki z lat 70. Uda ci się je rozwiązać?
Jak rozwiązać zagadkę matematyczną dla uważnych uczniów?
W tej zagadce matematycznej królują nawiasy. jeżeli chcemy ją poprawnie rozwiązać, musimy skupić się na tym, od którego zacząć. Zgodnie z kolejnością wykonywania działań, powinniśmy rozpocząć od tego, który jest najbardziej wewnątrz. Najpierw podnosimy 5 do potęgi 3, co daje nam 125. Następnie dzielimy 50 przez 5 i otrzymujemy wynik 10. Pozostało nam odjąć 125 - 10 = 115. W drugim wewnętrznym nawiasie mamy jedynie dodawanie 6 + 4 = 10. Do końcowego obliczenia pierwszego nawiasu pozostało nam mnożenie 115 razy 10, co daje wynik 1150.
Sprawdź również: Działanie matematyczne dla ludzi z wysokim IQ. Poniżej 128 choćby nie próbuj
Przechodzimy do kolejnego nawiasu, w którym znajdują się dwa potęgowania. Najpierw podnosimy 3 do potęgi 4 i otrzymujemy 81. Następnie podnosimy 2 do potęgi 3, co daje wynik 8. Pozostało odejmowanie 81 - 8 = 73. W ostatnim nawiasie mamy dzielenie 12 przez 4, czyli 3. Pozbyliśmy się nawiasów, więc zostało nam wyrażenie: 1150 + 73 / 3. Zaczynamy od dzielenia 73 przez 3, co równa się 24 ⅓. Następnie dodajemy 1150 + 24 ⅓ = 1174 ⅓. I to jest prawidłowe rozwiązanie tej zagadki matematycznej dla uważnych uczniów.
Zobacz też:
To zadanie obrosło legendą. Mało kto jest w stanie podać poprawny wynik
Podchwytliwa łamigłówka matematyczna. Musisz się skupić, by ją rozwiązać
Zadanie z podręcznika do matematyki. Wcale nie jest dziecinnie prosta