Żadna oliwa ani olej kokosowy. "Płynne złoto" pij łyżkami i wklepuj w skórę. Nie pożałujesz

kobieta.gazeta.pl 2 dni temu
Zdjęcie: Do czego stosować olej z pestek winogron? Fot. Archiwum prywatne


Do czego stosować olej z pestek winogron? Ze względu na bogaty skład powinien znaleźć się nie tylko w twojej diecie, ale także jako produkt do codziennej pielęgnacji. Jest naprawdę genialny. Jak go używać?
Nie od dziś wiadomo, iż oleje to bogactwo witamin i minerałów, które korzystnie wpływają na zdrowie. Podczas gdy szczególną popularnością cieszy się m.in. oliwa z oliwek, olej kokosowy czy z wiesiołka, na sklepowych półkach znajdziesz też inne, mniej doceniane, ale naprawdę genialne "płynne złoto". Mowa o oleju z pestek winogron. Na co pomaga?


REKLAMA


Zobacz wideo Wino gronowe jest dobre dla serca, a rodzynki to źródło błonnika


Do czego używać oleju z pestek winogron w kuchni? Koniecznie włącz go do diety
Olej z pestek winogron to przede wszystkim bogate źródło przeciwutleniaczy i witaminy E, która jest silnym antyoksydantem. Dzięki temu opóźnia starzenie się organizmu i wzmacnia układ odpornościowy. Oprócz tego znajdziemy w nim też kwasy tłuszczone omega-6 i omega-3, kwas linolowy i oleinowy. Warto włączyć go do diety, gdyż poza powyższym wspomaga detoksykację organizmu, obniża cholesterol i zmniejsza ryzyko zachorowania na wiele chorób. Oczywiście nie należy stosować go jako remedium czy lek na wszystkie dolegliwości, ale dodatek w diecie, który będzie miał korzystny wpływ na organizm.


Ponieważ olej z pestek winogron posiada delikatny, ledwie wyczuwalny smak oraz zapach, wprowadzenie go do codziennej diety nie powinno stanowić problemu. Możesz stosować go zarówno do smażenia, jak i na zimno, niemniej zdecydowanie zdrowszy będzie na surowo. Dlatego dodawaj go na przykład do sałatek czy kanapek.


Czy olej z pestek winogron jest dobry na twarz? Nie tylko
Olej z pestek winogron warto nie tylko spożywać, ale także stosować w codziennej pielęgnacji. Genialnie sprawdzi się zarówno do skory, jak i włosów. Ponieważ dobrze się wchłania i działa nawilżająco, ale przy tym nie zapycha porów, docenią go posiadaczki każdego rodzaju cery, czyli suchej, wrażliwej, dojrzałej i tłustej. Jak działa?


chroni przed utratą wody,
łagodząco,
przeciwzapalnie,
wzmacniająco i ochronnie.


OSTRZEŻENIE! Niestety może się zdarzyć, iż choćby całkowicie naturalne metody wywołają reakcję alergiczną, dlatego przed pierwszym zastosowaniem wykonaj próbę. Oprócz tego obserwuj cerę, gdyż nie każdej służą oleje.


Jak zrobić maseczkę na dłonie? Jak zrobić maseczkę na dłonie? Fot. istockphoto.com / Astrid860


Możesz stosować go na dwa sposoby, czyli jako dodatek do ulubionych kosmetyków (kremów, masek, odżywek), lub po prostu samodzielnie. Idealnie nada się na:


twarz (nada się też do demakijażu),
włosy (do olejowania, zabezpieczania końcówek czy dociążania),
skórę dłoni (zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym, gdyż zadziała silnie kojąco i regenerująco).


jeżeli masz ochotę, to zagłosuj w naszej sondzie, która znajduje się poniżej.Dziękujemy za przeczytanie naszego artykułu. Zachęcamy do zaobserwowania nas w Wiadomościach Google.
Idź do oryginalnego materiału